czwartek, 11 stycznia 2018

Ilu graczy zaangażowało się w konflikt w Syrii i Iraku? cz 2

Wiele miesięcy w Syrii i Iraku ścierały się wojska różnych graczy.  Region jest niszczony przez wojnę domową lub wojnę, staczany przez wielu uczestników, gdzie granica między przyjacielem a wrogiem jest ostra lub mglista, w zależności od przypadku.

Francja
Operacja Chammal, francuski wkład w amerykańskie operacje wojskowe przeciwko państwu islamskiemu (IS), trwa już od 3 lat. Francuskie samoloty wykonały łącznie 7 349 lotów w Iraku i Syrii, mając 1413 strajków na Daesh i zniszczyły 2 197 celów. Francja dostarczyła broń i szkolenia lokalnym siłom w Syrii i Iraku, działa w tym regionie sił specjalnych i jest jednym z głównych krajów bombardujących bojowników. W sumie ma ona około 1200 żołnierzy w operacji Lewantu.

Niemcy
Niemiecki wkład obejmuje: typ fregaty Augsburg 122, sześć samolotów Tornado do operacji inwigilacyjnych w Syrii, samolot Airbus 310 MRTT do tankowania z powietrza i udział oficerów sztabowych. Rząd niemiecki zadeklarował wysłanie 1 200 żołnierzy do udziału w operacjach wojskowych. W rzeczywistości Bundeswehra wysłała od 500 do 700 żołnierzy.Niemieccy żołnierze pomagają szkolić siły bezpieczeństwa w rejonie wokół Erbil w północnym Iraku.

Iran
Iran ma obecnie 70 000 bojowników w Syrii (licząc zarówno regularne wojska irańskie, jak i milicje pod kontrolą Iranu: około 7 000 bojowników Hezbollahu, tysiące afgańskich rekrutów w bojówkach Al Fatemiyoun oraz wolontariuszy z Iraku i Pakistanu).

Irak
Iracka armia liczy 168 000 aktywnych wojskowych i 150 000 rezerwowych.

Izrael

Izrael przeprowadził dziesiątki nalotów na rzekomych konwojach na broń, których celem jest Hezbollah w Libanie.Rzeczywiste interesy Izraela w zakresie bezpieczeństwa w Syrii polegają na zwalczaniu Hezbollahu i monitorowaniu wzrostu wpływów Iranu.

Włochy
Włoski kontyngent w Iraku składa się z około 1 400 żołnierzy ze wszystkich służb, z których 400 jest obecnie zatrudnionych w Irbilu, w tym 120 instruktorów. 70 armii zostało rozmieszczonych w Mosulu, aby chronić tamę i jej personel. Od czerwca 2015 r. Działa tam grupa zadaniowa Carabinieri. 90 członków grupy zadaniowej przeszkoliło irackie federalne siły policyjne, których zadaniem jest prowadzenie operacji na obszarach podbitych od Daesh.

Jordan
Po tym, jak jordański pilot został zabity przez ISIL, król Abdullah II poprzysiągł zemstę i tymczasowo objął prowadzenie w nalotach bombowych na ISIL. Obecne działania obejmują naloty i ochronę granicy jordańskiej.

Holandia
Holenderski personel wojskowy trenuje siły irackie i kurdyjskie, by walczyć z organizacją terrorystyczną ISIS na miejscu (150 trenerów, doradców i pracowników ochrony i logistyki, 35-osobowa ochrona sił dla belgijskiego F-16).

Rosja
Rosja wdrożyła system obrony powietrznej S-400 i stacjonuje bombowce Su-24 w rosyjskiej bazie wojskowej w Latakii. 24) Rosjanie mają trzy bazy w Syrii: Latakię (także stację odsłuchową), bazę morską Tartus i bazę lotniczą Khemeimim. Ze względu na rosyjskie działania wojskowe syryjskie siły rządowe mają przewagę. 25) Rosyjska interwencja wojskowa rozpoczęła się 30.09.2015 r. Z 4 000 wojskowych. 26)Moskwa kilka razy użyła rosyjskiej marynarki wojennej, podobnie jak admirał Grigorowicz. 27) Według rosyjskiego Ministerstwa Obrony rosyjscy bojownicy przeprowadzili 672 loty i zbombardowali ponad 1 450 celów, aby wesprzeć "ofensywę milicji ze wschodnich plemion Eufratu i kurdyjskich bojówek" .28) Niezależni eksperci stwierdzili, że do Syrii mogło zostać rozmieszczonych do 10 000 rosyjskich żołnierzy, a prywatni kontrahenci mogli zostać rozmieszczeni w Syrii. Zasugerował, że Rosja ma od 4000 do 5000 rosyjskich żołnierzy w Syrii, w tym personel w rosyjskiej bazie lotniczej w Chimimim, twierdzę prezydenta Baszara al-Assada w północno-zachodniej Syrii i placówkę morską Tartus. Co więcej, niezależny rosyjski ekspert wojskowy, Pavel Felgenhauer, powiedział, że około 2 000 do 3 000 doradców wojskowych pomogło armii syryjskiej przejąć przewagę nad rebeliantami i dżihadystami na miejscu. 29) Władimir Putin ogłosił 11.12.2017, że jego siły zaczną wycofywać się z Syrii po dwuletniej kampanii wojskowej przeciwko ISIS.

Hiszpania
Baza wojskowa Gran Capitán w Bismayah, która znajduje się pod hiszpańskim dowództwem i gdzie stacjonuje około 450 żołnierzy i członków gwardii cywilnej Hiszpanii, wraz z personelem amerykańskim, brytyjskim i portugalskim pomogły wyszkolić 6 000 żołnierzy irackich. 31) Dalsza obecność hiszpańskiej baterii rakiet Patriot na granicy Turcji i Syrii była decyzją podjętą na wniosek rządu Turcji w ramach NATO.


Armia Syria Al Assad składa się z 154 000 aktywnych i 150 000 zarezerwowanych wojskowych.

Turcja
Turcja ma bazę wojskową w Iraku: w Bashiqa niedaleko Mosulu, północnego Iraku oraz w regionie Shaqlawa (w pobliżu Erbilu). Około 2 000 żołnierzy tureckich znajduje się obecnie w północnym Iraku. 34) 35) W północnej Syrii po przeprowadzeniu Operacji Tarcza Eufratu przeciwko ISIS i kurdyjskim oddziałom militarnym Turcja kontroluje region rozciągający się od miasta Jarabulus na granicy syryjsko-tureckiej z Manbij, Al-Bab i północnym Aleppo. Turcja umacnia swoją pozycję na Bliskim Wschodzie, a także zapobiega powstaniu państwa kurdyjskiego. 36) Turecki kontyngent wojskowy w Syrii zmniejszył się z 8000 do 1500 osób (także komandosi, jak 180 komandosów w syryjskim mieście Al-Bab).USA

Stany Zjednoczone mają około 5 200 żołnierzy w Iraku (głównie w charakterze doradczym) i około 2 000 w Syrii. Nieoficjalne źródła wojskowe ogłosiły, że w Syrii jest także 4 000 amerykańskich żołnierzy.

źródło: zerohedge.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf