wtorek, 13 lutego 2018

Czy kryptowaluty sabotują poszukiwanie Obcych?Wielkie zainteresowanie kryptowalutami może spowodować kryzys energetyczny. Jak wiadomo, koparki zużywają ogromne ilości energii, jak się okazuje w wywiadzie dla BBC jeden z astronomów powiedział, że gwałtowne zainteresowanie wydobywaniem kryptowalut uniemożliwia zakup sprzętu komputerowego.


W wywiadzie stwierdzono, że Bitcoin nie tylko niszczy planetę dzięki nienasyconemu apetytowi na energię może także utrudniać polowanie na obce życie. Radio-astronom powiedział dziennikarzom z BBC, że naukowcy mają problemy z dostępem do sprzętu komputerowego z powodu gwałtownego wzrostu wydobycia kryptowalut.

"Chcielibyśmy użyć najnowszych procesorów graficznych [jednostek przetwarzania grafiki] ... i nie możemy ich uzyskać", powiedział Dan Brixer, główny naukowiec w Centrum Badawczym Berkeley Seti (Search for Extraterrestrial Intelligence).

Naukowcy z Seti mają nadzieję rozszerzyć działalność w dwóch obserwatoriach - jednym w Zachodniej Wirginii (Green Bank) i jednym w Australii (Parkes) - ale plany te są opóźniane przez brak GPU.
Procesory graficzne są układami scalonymi przeznaczonymi do przetwarzania obrazów, wideo i animacji na ekranie komputera, ale są coraz częściej wykorzystywane do zadań niezwiązanych z grafiką, które wymagają wielu powtarzalnych obliczeń - np. Wydobywania kryptowaluty lub słuchania obcych sygnałów.

"W Seti chcemy spojrzeć na jak największą liczbę kanałów z różnymi częstotliwościami, ponieważ nie wiemy, na jakiej częstotliwości ET będziemy nadawać i chcemy szukać wielu różnych typów sygnału - czy to AM czy FM, jakie są komunikaty używają? " Dodano Werthimer.

Nic więc dziwnego, że tego typu przedsięwzięcia wymagają dużej mocy obliczeniowej. W Berkeley jest około 100 procesorów graficznych, które przetwarzają dużą liczbę różnych częstotliwości radiowe przelatujące przez naszą galaktykę w jednym momencie.

Aaron Parsons, z University of California w Berkeley, powiedział BBC, że jego zespół ma plany rozbudowy radioteleskopu (Hydrogen Epoche of Reionisation Array, czyli HERA), ale cena procesorów graficznych, wzrosła w ciągu trzech miesięcy wzrosła podwójnie.

"Będziemy w stanie je kupić, niestety to mocno naruszy nasz budżeti" - powiedział. Parsons szacuje, że całość będzie kosztować dodatkowe 32 000 USD i ostrzega, że ​​przyszłe projekty mogą zostać wstrzymane, jeśli ten trend będzie trwał.

Bitcoin został nazwany, w różnych punktach, " trującą trucizną ", " matką wszystkich pęcherzyków " oraz " schematem Ponziego i katastrofą ekologiczną ". Jednak, pomimo spadku wartości , pozostaje popularny. Dla przykładu szacuje się, że Islandia zużyje w którtkim okresie więcej energii na wydobycie bitcoiny niż w całym 2018 roku.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf