wtorek, 27 lutego 2018

Google tworzy swoje "dzieci" sztuczną inteligencję

Jedna z największych firm na świecie stworzyła sztuczną inteligencję, która w efekcie wielu lat prac zaczęła projektować swoją własną sztuczną inteligencję. Teraz rozpoczynają się badania nad analizą obrazów, która zajmie kilka miesięcy. 


Na blogu firmowym od maja zeszłego roku inżynierowie wyjaśniają, w jaki sposób ich system AutoML(zautomatyzowane uczenie maszynowe) otrzymuje kontrolną sztuczną inteligencję (AI) - którą możemy nazwać "rodzicem" w potocznym znaczeniu - która tworzy projekty tego, co zespół nazywa Architektura "dziecka" AI.

"Dziecko" otrzymuje wtedy zadanie, a informacja zwrotna jest wysyłana do rodzica. To pozwala rodzicowi poprawić sposób projektowania drugiego dziecka, i tak dalej, i tak dalej, tysiące razy. Ten samo-usprawniający mechanizm uczenia pozwala mu rozwijać dzieci z sztuczną inteligencją, które są ostatecznie lepsze niż wszystko, co mogą zrobić inżynierowie ludzcy.

"Nasze podejście pozwala projektować modele, które osiągną dokładność porównywalną z najnowocześniejszymi modelami zaprojektowanymi przez ekspertów w dziedzinie uczenia maszynowego (w tym niektóre z naszego własnego zespołu!)" . "Dzieci" z sztucznej inteligencji mają pewne cechy konstrukcyjne, które wydają się nie mieć jasnego zastosowania dla ich własnych badaczy.

System AutoML pojawił się ponownie w wiadomościach i choć główny nacisk położono na możliwość tworzenia imponujących dzieci z AI, niedawny blog Google'a ujawnia, że ​​jest w tym coś więcej.

Zestawy danych, na których koncentrowano się AutoML, były stosunkowo proste, aw ciągu ostatnich kilku miesięcy inżynierowie przyglądali się, jak zajmuje się przetwarzaniem i rozpoznawaniem obrazów. Jeśli kiedykolwiek musiałeś się zalogować na stronę internetową i musiałeś udowodnić, że nie jesteś robotem, prawdopodobnie musisz kliknąć serię obrazów, aby to pokazać.

Obecnie radzimy sobie z obrazami lepiej niż AI. Nasze dni mogą być jednak numerowane, ponieważ AutoML może teraz wybrać określone obiekty na obrazach lepiej niż jakikolwiek inny komputerowy system wizyjny.

Załóżmy na przykład, że masz obraz osoby wspinającej się na górę. Nowa sztuczna inteligencja "dziecka" AutoML, o nazwie NASNet, może - z dokładnością do 82,7 procent - wybierać poszczególne elementy; osoba, laska, plecak, chmury, słońce i tak dalej.

Inne dziecko AI zrobiło to kilka miesięcy temu, korzystając z zestawów danych zawierających katalogi słów i kolorowe obrazy. Te nowe zestawy danych zawiera jednak o wiele bardziej szczegółowe i liczne obrazy i NASNet jest przybijając go.

Do niedawna, jeśli chodzi o sztuczną inteligencję, większość uwagi mediów skupiała się na kreacjach DeepMind, filii Google. Ich zespół jest najbardziej znany z rozwijania AlphaGo.

Po zostaniu mistrzem świata w starożytnej grze planszowej Go, został uzurpowany przez swoją ofertę "Zero" AI , tych, które mogą się uczyć tylko grając. W przeciwieństwie do swoich poprzedników, nie wymagają one żadnego ludzkiego wkładu i mogą opanować zarówno Go, jak i szachy w ciągu kilku dni lub nawet godzin.

Wygląda jednak na to, że AutoML - produkt zespołu Google Brain - może okazać się nową gwiazdą firmy. Sztuczna inteligencja, która może stworzyć własną sztuczną sztuczną inteligencję, brzmi trochę niepokojąco , ale w rzeczywistości jest odwrotnie.

Załóżmy, że potrzebujesz złożonego zadania obliczeniowego lub monitorującego - powiedzmy, modelowania klimatu - ale nie możesz kodować. Nie ma problemu: sztuczna inteligencja może stworzyć dla ciebie program z bardzo małym wkładem zewnętrznym lub bez niego.

źródło: iflscience.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf