poniedziałek, 12 lutego 2018

Rosja używa botów do rozprzestrzeniania propagandy na TwitterzeBoty przejmują Twittera. Badania przeprowadzone przez University of Southern California i Indiana University wykazały, że około 15 procent (48 milionów) ze wszystkich kont na Twittera jest obsługiwanych przez boty. 

Twitter twierdzi, że liczba ta wynosi około 8,5 procent. Na przykład istnieją boty, które informują ludzi o klęskach żywiołowych. Jednak niektóre z nich są wykorzystywane do propagandy, w szczególności przez Rosję. 
Botom, stworzonym przez Rosjan przypisuje się rozpowszechnianie propagandy wśród obywateli USA, zdaniem Uniwersytetu większość z nich została stworzona po to aby, wpływać na opinię publiczną zachęcając do głosowania na Donalda Trumpa. Rosjanie podobno wpływali także na opinię obywateli przed referendum w sprawie Brexitu. 

Na kilka dni przed referendum ponad 150 000 rosyjskich botów, które wcześniej koncentrowały się na tweetach dotyczących wojny na Ukrainie i aneksji Krymu przez Rosję, nagle zaczęło wypuszczać tweety pro-Brexit zachęcające Wielką Brytanię do opuszczenia UE. Te boty wysłały około 45 000 tweetów pro-Brexitowych w ciągu dwóch dni od referendum, ale tweety spadły niemal do zera tuż po referendum.

Co gorsza, Rosja wykorzystuje te same boty, aby zmusić Twittera do zakazu dziennikarzy, którzy ujawniają szerokie wykorzystanie botów do propagandy. Po wykryciu przez Rosję artykułu informującego o istnieniu botów, znajduje on stronę Twittera autora i pobiera jej roboty, by śledzić autora masowo, dopóki Twitter nie zablokuje konta autora pod zarzutem bycia obsługiwanym przez bota.źródło: techcrunch.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf