środa, 14 lutego 2018

Ludobójstwo w białych rękawiczkachW jaki sposób zabić 300 000 osób bez żadnych konsekwencji? Prowokujące pytanie, które niestety odnosi się do prawdziwych zdarzeń z USA. Rząd doprowadził do ekstremalnego uzależnienia lekami wielu osób w wyniku którego zmarło 300 tysięcy osób.Gdyby ktoś, chciałby zabić 300 000 Amerykanów, powiedzmy wujek Sam, musiałby skorzystać z przewodnika, jaki opisuje prawdziwe zdarzenia sprzed kilkunastu lat.

Krok 1 - W roku 1996, Uncle Sam przyznałby 17-letni rządowy monopol na patent Purdue Pharma jako wyłącznego dostawcę OxyContin, uzależniającego i potencjalnie śmiertelnego środka przeciwbólowego opartego na opioidach. To zapewniłoby, monopol na zysk i zachętę aby jak najwięcej osób uzależnić od narkotyków.

Krok 2 - Aby w jeszcze większym stopniu wykorzystać OxyContin, Wujek Sam pokryłby koszty Medicaid i Social Security Disability Insurance (SSDI). Zapewniłoby to miliardy dolarów na sfinansowanie zakupu ogromnych ilości uzależniającej i potencjalnie śmiertelnej substancji.

Krok 3 - Dla dalszego upewnienia się, że więcej osób uzależni się od opioidów, Wuj Sam wprowadziłby opóźniające wzrost politykę publiczną, taką jak regulacje i wygórowane podatki , zaostrzając związek między depresją , biedą i uzależnieniem od opiatów.

Krok 4 - Wujek Sam sprawiłby, że ból byłby "piątym znakiem życiowym" i finansowo karałby każdy szpital, który otrzymał słabe recenzje lub oceny za niewystarczające leczenie bólu, zachęcając szpitale do rozdawania opioidów,  jak cukierków.

Krok 5 - Wujek Sam zakazywałby marihuany medycznej, pozbawiając tych , którzy cierpią z powodu nieopłacalnej alternatywy.

Krok 6 - Wujek Sam zezwalałby na pozwy przeciwko lekarzom, którzy w niewystarczający sposób leczyli ból, zapewniając przepisanie jeszcze większej ilości opioidów.

Krok 7 - Wujek Sam przeniesie wtedy wiele opioidowych środków przeciwbólowych do Harmonogramu 2, co zabrania uzupełniania. Zapewniłoby to lekarzom przepisanie dawek na 30-dni podczas gdy większość pacjentów potrzebowała maksymalnie dawki 3 dniowej "nie zmuszali pacjenta do powrotu, aby otrzymać nową receptę, jeśli jej potrzebują".

Krok 8 - Wujek Sam następnie pozwoliłby zyskać motyw monopolu patentowego, aby kontynuować zwiększanie wydawania recept na OxyContin do w 2010 roku, pozostawiając wiele milionów Amerykanów uzależnionych od opioidów.

Po stworzeniu dostatecznie dużej puli uzależnionych osób nadszedł czas, aby zmienić "epidemię na receptę" w "epidemię przedawkowania" i zwiększenie śmiertelności.


Krok 9 - Wiedząc, że wiele milionów użytkowników OxyContin miażdżyło tabletki i wstrzykiwało je jak heroinę, Wujek Sam poszedł do Purdue Pharma i przekonał ich, że muszą uczynić OxyContin "środkiem zniechęcającym do nadużywania", przez co pigułki będą trudne do zmiażdżenia. To spowodowałoby, że duża liczba osób, które obecnie miażdżyły tabletki i wstrzykiwała je, aby zacząć, (co jest o wiele bardziej niebezpieczne i śmiertelne) przerzuciła się na heroinę, ponieważ jest ona tańsza i bardziej dostępna niż opioidy na receptę.

Krok 10 - Wujek Sam zażądałby od Purdue Pharma usunięcia z rynku starego preparatu OxyContin. Biorąc pod uwagę fakt, że patent monopolowy Purdue Pharma wkrótce miał się skończyć, byliby zbyt szczęśliwi, gdyby mogli zobowiązać się i uzyskać całkiem nowy patent na formułę  rozpoczynając 17-letni okres monopolisty. Wuj Sam również zabroniłby nowych wersji starego, kruchego preparatu.

Krok 11 - Wiedząc, że wskaźnik śmiertelności wzrośnie wraz z przejściem ludzi do iniekcji i heroiną, Wujek Sam będzie stopniowo zmniejszał ilość legalnych opioidów na receptę, pozostawiając miliony Amerykanów, którzy byli już uzależnieni, bez możliwości wyjścia poza heroinę i stosowanie narkotyków w zastrzykach. Wujek Sam zrobiłby to , grożąc lub ścigając lekarzy, którzy "przepisywali zbyt dużo". Wuj Sam również zalecałby lub zalecał stosowanie programów monitorowania leków na receptę (PDMP) i testów na obecność narkotyków, aby złapać i zamknąć każdego, kto wydawał się stosować więcej opioidów. niż sankcjonowana przez państwo arbitralna kwota odcięcia.

Krok 12 - Wujek Sam również zakazałby lekarzom przepisywania opioidów jako terapii podtrzymującej lub stopniowego zmniejszania liczby pacjentów, a także wymagał od lekarzy natychmiastowego odcięcia się od każdego, kogo podejrzewali o używanie zbyt dużej ilości opioidów.

Krok 13 - Wuj Sam jeszcze bardziej zmniejszyłby podaż legalnych opioidów dla osób już uzależnionych , nakazując stałe zmniejszanie liczby opioidów z roku na rok.

Krok 14 - Aby jeszcze bardziej zwiększyć śmiertelność, Wujek Sam zapewniłby, że działające pod kontrolą leki (MAT), takie jak Buprenorfina (Suboxone) i metadon, były tak silnie regulowane i kontrolowane, że były faktycznie niedostępne dla zdecydowanej większości uzależnionych Amerykanów. Wuj Sam potrzebowałby również "uprzedniej autoryzacji" przez zarządzanych opiekunów, aby zapewnić, że potrwa aż cztery tygodnie, aby uzyskać leczenie wspomagane lekami. Zapewniłoby to, że zdecydowana większość osób używających opioidów przeszła na zastrzyk i heroinę uliczną, zanim ich recepta na MAT może zostać wypełniona. Wujek Sam również wysyłałby użytkowników opioidów do więzienia lub do rehabilitacji abstynenckiej, gdzie byliby zmuszeni do detoksykacji. Zapewni to zmniejszenie tolerancji opioidów u pacjenta do tego stopnia, że ​​gdy pacjent wróci z więzienia lub rehabilitacji, pacjent łatwo przedawkuje. Wuj Sam również zakazałby stosowania leków wspomagających leczenie w większości programów sądowych, zapewniając również niską tolerancję opioidową i wysokie ryzyko, że nawrót doprowadzi do śmierci.

Krok 15 - Wuj Sam miałby zakazać nadzorowanych urządzeń do konsumpcji , zapewniając, że zażywanie narkotyków odbywało się samodzielnie, bez nadzoru i poza zasięgiem większości osób udzielających pierwszej pomocy.

Krok 16 - Po tym, jak ogromna liczba Amerykanów przerzuciła się na zażywanie narkotyków w zastrzykach i heroinę uliczną, i używała narkotyków w samotności i bez nadzoru, Wujek Sam mógłby wtedy ulwpszyć narkotyki tak, jak to tylko możliwe. Wujek Sam zrobiłby to poprzez "rozprawienie się" po stronie podaży heroiny, wiedząc doskonale, że nielegalni producenci leków zareagowaliby, czyniąc swoje leki jeszcze bardziej potężnymi, lub znajdując  dodatki do zastąpienia ich lekami ulicznymi, aby zmniejszyć rozmiar i wagę (jest to znane jako żelazne prawo prohibicji) . Zapewniłoby to, że heroina była spleciona z fentanylem ( substancją 100 razy silniejszą od morfiny ) i że ostatecznie fentanyl został zastąpiony przez jeszcze silniejszy karfentanil (substancja 10 000 razy silniejsza niż morfina ). Wujek Sam miałby wówczas zakazać sprawdzania narkotyków w ramach przepisów dotyczących akcesoriów związanych z narkotykami, zapewniając, że użytkownicy nie mieli pojęcia, czy substancja, której zamierzają użyć, była spleciona z fentanylem. Przy każdym wzroście potencji i zafałszowaniu śmiertelność będzie nadal rosnąć wyżej, wyżej i wyżej.


To olbrzymia tragedia, której konsekwencji nie przewidział rząd USA. Ciężko tutaj mówić o świadomym działaniu na niekorzyść pacjentów, albo o jednostkowej winie. W końcu zarówno firma farmaceutyczna, która czerpała największe zyski z sprzedaży jest także odpowiedzialna za całą sytuację.
Niemniej jednak faktem pozostaje, że rząd Stanów Zjednoczonych uchwalił i realizował różne strategie, które są bezpośrednio, namacalnie odpowiedzialne za dotkliwość i intensywność tego kryzysu. Nie jest trudno powiedzieć, że kryzys opioidowy nie istniałby, gdyby nie działania rządowe wymienione powyżej.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf