czwartek, 8 lutego 2018

Lek przeciw grypie zrewolucjonizuje rynek?

Co roku setki tysięcy osób na całym świecie umiera w wyniku grypy i późniejszych powikłań. Statystyki są przerażające, zalecane przez lekarzy szczepionki są zdaniem niektórych całkowicie bezużyteczne, ponieważ wirus ekstremalnie szybko się mutuje. W USA w 2019 roku zostanie wydany lek, który zdaniem naukowców zabija większość wirusów w ciągu 24 h.W najgorszym sezonie grypowym od prawie dekady japoński producent informuje o przetestowanych lekach, które zabijają wirusy w ciągu jednej doby. Biorąc pod uwagę, że Stany Zjednoczone zostały dotknięte przez jedną z najgorszych epidemii grypy od lat, przy najbardziej intensywnym tempie transmisji od 2009 r., Leczenie japońskiej firmy może dojść nie wystarczająco szybko. 
"Dane, które widzieliśmy, są bardzo obiecujące" - powiedział Martin Howell Friede, który kieruje konsultacjami Światowej Organizacji Zdrowia na temat szczepionek. " To może być przełom w sposobie, w jaki traktujemy grypę ."

Inni gracze, w tym Johnson & Johnson, AstraZeneca PLC i startup wspierany przez Merck & Co. testują nowe związki do leczenia grypy typu A, najpowszechniej występującego szczepu grypy. Kandydat Shionogi jest najdalszy i mówi, że związek może również leczyć szczepy B, które infekują również ludzi . - WSJ

Istniejące leki pozwalają wirusowi grypy przejmować komórki, jednocześnie pracując nad zablokowaniem ucieczki materiału wirusowego w celu zainfekowania innych komórek. Ta metoda po prostu spowalnia wirusa, dając systemowi immunologicznemu ciała ogromną pomoc

Po opracowaniu leku przeciw wirusowi HIV we współpracy z Pfizer i GlaxoSmithKline, który blokuje "metaliczny enzym" wykorzystywany przez wirusa do przejmowania ludzkich komórek, naukowcy Shionogi dostosowali tę samą technikę do wirusa grypy.

"Więc powiedzieliśmy: " dlaczego nie wykorzystamy naszej wiedzy o HIV, aby znaleźć sposób na zarażenie grypą ? " I zrobiliśmy to ", twierdzi główny programista Takeki Uehara.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf