środa, 7 marca 2018

Czy ktoś nas obserwuje? 10 przykładów inwigilacji obywateli cz 2.

Jesteśmy pod ciągłą obserwacją, nawet o tym nie wiedząc. Przeczytajcie część pierwszą i sprawdźcie, jakie urządzenia służą do szpiegowania obywateli. Czy ktoś nas obserwuje? 10 przykładów inwigilacji obywateli cz.1

6. Media Społecznościowe
W zależności od ustawień prywatności, po zalogowaniu się na swój profil, można zobaczyć wszystko, co powiedzieliście w trybie online. Co więcej, rząd np. Wielkiej Brytanii może całkowicie nie tylko monitorować posty w mediach społecznościowych, ale także prywatne wiadomości, ponieważ są one klasyfikowane jako komunikacja zewnętrzna - tak więc nakaz nie jest potrzebny do ich zbadania.

To nie tylko w Wielkiej Brytanii. Wiele krajów, takich jak Stany Zjednoczone, Kanada, Nowa Zelandia i Australia, ma własną odmianę podejścia Wielkiej Brytanii do takiej komunikacji.

7. Technologia cyfrowego rozpoznawania

Technologia rozpoznawania tablic rejestracyjnych jest używana na całym świecie, zazwyczaj do łapania nieubezpieczonych kierowców i działalności przestępczej na drogach. Jednak w 2015 r. Były asystent szefa policji w Wielkiej Brytanii oświadczył, że siły policyjne potencjalnie nadużywają oprogramowania. Tony Porter posunął się nawet do stwierdzenia, że ​​ilość kamer skonfigurowanych do śledzenia tablic rejestracyjnych to "jeden z największych zbieraczy danych na świecie!".

Wiele prywatnych firm stosuje technologię rozpoznawania twarzy w swoich pomieszczeniach. Technologia ta była szeroko stosowana przez organy ścigania na całym świecie przez jakiś czas, z powodów, począwszy od znalezienia konkretnej osoby w tłumie, aby pomóc w zwalczaniu oszustw wyborczych i terroryzmu.

8. Programy lojalnościowe

Supermarkety używają kart lojalnościowych i schematów klientów do monitorowania naszych zakupów, sprawdzania, co kupujemy, a następnie bombardowania nas mnóstwem specjalnych ofert. Kupujący online zapewnią, że po zalogowaniu się do ich witryn, produkty i oferty odzwierciedlające twoje zakupy są umieszczone w widocznym miejscu, abyś mógł je zobaczyć jako pierwszy.

Zaskoczeniem może być sposób, w jaki dane te mogą być wykorzystywane po tym, jak supermarkety są z nim robione. Na przykład w 2012 r. Rząd Wielkiej Brytanii planował udostępnić dane zebrane przez supermarkety, aby monitorować nawyki zakupowe i wykorzystywać informacje, jak twierdzili, do zwalczania otyłości . Osoby, które zostały zidentyfikowane jako kupujące zbyt dużo niezdrowej żywności lub nawet zbyt dużo alkoholu, otrzymywałyby wtedy porady dotyczące stylu życia i zdrowego stylu życia.

9. Oprogramowania do rozpoznawania mowy

Oprogramowanie do rozpoznawania głosu zostanie wdrożone w ciągu najbliższych lat i będzie używane do identyfikacji i przechowywania naszych głosów. W 2012 r. Rosyjska firma działająca w Stanach Zjednoczonych pod nazwą SpeechPro opracowała system, który może zawierać miliony głosów. Może dopasować głos w rozmowie telefonicznej do swojej bazy danych w ciągu kilku sekund.
Technologia ta jest już w użyciu w Meksyku, a Stany Zjednoczone oświadczyły, że prowadzą rozmowy z agencjami w celu wprowadzenia oprogramowania w całej Ameryce. Stwierdzili jednak również, że nie będą komentować tego w związku z wprowadzeniem ustawy o ochronie danych

10. Drony

Chociaż stwierdzili, że loty były całkowicie zgodne z prawem, w marcu 2016 r. Rząd Stanów Zjednoczonych przyznał, że użył dronów do szpiegowania obywatela amerykańskiego w celach niewojskowych .

Szczegóły zostały tylko częściowo wydane, ale wydawało się, że większość misji była zaangażowana w misje poszukiwawczo-ratownicze lub śledzenie pożarów i powodzi. Chociaż wydaje się to całkowicie zrozumiałe, a nawet logiczne, być może dlatego, że FBI przyznało się do używania dronów do szpiegowania w ramach wcześniejszych dochodzeń, wieści sprawiły, że wielu Amerykanów było niespokojnych. Analityk Jay Stanley stwierdził również, że ze względu na postępującą technologię tak szybko, jak to możliwe, prawo może wymagać rewizji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf