wtorek, 13 marca 2018

Amerykanie koordynowali działania ISIS w Syrii? Szokujące oskarżenia

Syryjski wywiad poinformował świat o posiadaniu szokujących nagrań rozmów pomiędzy Daesh i  amerykańskimi wojskowymi przed atakami koalicji kierowanymi przez Waszyngton na oddziały rządowe w pobliżu Deir ez-Zor 17 września, poinformował przewodniczący Ludowej Rady Syrii.

W wyniku tego ataku zginęło ponad 60 syryjskich żołnierzy. Samoloty koalicyjne trafiły w syryjskie oddziały rządowe w pobliżu wschodniego miasta Deir ez-Zor 17 września. Pentagon powiedział na początku że nalot był błędem i skierowany był przeciwko bojownikom ISIS. Wielka Brytania, Australia i Dania potwierdziły udział swoich sił powietrznych w tych śmiertelnych nalotach lotniczych. 

Jak informowaliśmy w zeszły weekend, samoloty koalicyjne trafiły syryjskie oddziały rządowe w pobliżu wschodniego miasta Deir ez-Zor 17 września, pozostawiając 62 żołnierzy zabitych i sto rannych. Pentagon powiedział na początku, że nalot był błędem i skierował bojowników ISIS. Wielka Brytania, Australia i Dania potwierdziły udział swoich sił powietrznych w śmiertelnych nalotach lotniczych.
"Armia syryjska przechwyciła rozmowę między Amerykanami a Daesh przed nalotem na Deir ez-Zor", powiedział Hadiya Khalaf Abbas cytowany przez nadawcę Al Mayadeen.

Hadiya Khalaf Abbas, szef syryjskiego parlamentu, dodała podczas swojej wizyty w Iranie, że po atakach sił koalicyjnych na siły rządowe wojsko amerykańskie skierowało atak terrorystyczny na syryjską armię.

Atak na pozycje rządowe, a następnie atak na konwój humanitarny ONZ, który USA oskarżyły Rosję o organizowanie, a Rosja z kolei obwinianie rebeliantów wspieranych przez USA, doprowadził do upadku zawieszenia broni w Syrii z 9 września. Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow powiedział w zeszły piątek, że konieczne jest oddzielenie terrorystów z Daesh od "umiarkowanych" sił opozycji w celu ratowania rozejmu.

Cytowany przez Sputnika polityk zauważył, że szczegóły zostaną podane do publicznej wiadomości później. Jeśli rzeczywiście dźwięk zostanie potwierdzony, spędzi lata spekulacji, że armia amerykańska bezpośrednio koordynuje działania z Państwem Islamskim.

źródło: sputniknews.com

2 komentarze:

  1. Polski język trudna mowa dla Google Translatora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tylko człowiek XXII wieku uwierzy, że Daesh jest samoistnym tworem.

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf