czwartek, 1 marca 2018

Walka z alkoholizmem 100 lat temuW 1920 r. Politycy wprowadzili prohibicję, aby ograniczyć nawyki związane z piciem w kraju, ale rozmnażanie i mnożenie się (nielegalna produkcja i dystrybucja alkoholu) były szeroko rozpowszechnione.


Najwyraźniej wprowadzenie czegoś w prawo nie jest wystarczające, aby faktycznie zmienić ludzkie zachowanie, więc rząd Stanów Zjednoczonych wymyślił drastyczne, znacznie bardziej ponure rozwiązanie: zatruć nielegalne dostawy alkoholu.

Aby to zrobić, rząd zaczął dodawać w połowie lat dwudziestych toksyny, takie jak benzen i rtęć do alkoholu. Najbardziej śmiercionośny był jednak metanol, inaczej znany jako alkohol drzewny, substancja zwykle występująca w produktach przemysłowych, takich jak paliwo i formaldehyd. Picie tych rzeczy może spowodować paraliż, ślepotę, a nawet śmierć. W sumie szacuje się, że około 10 000 osób zginęło w wyniku moralnej krucjaty rządu.

W końcu nawet zatrucie zapasów alkoholowych nie wystarczyło, by osłabić smak alkoholu w kraju i praktyka ucichła. Prohibicja zakończyła się w 1933 roku, ale rząd podjął podobną taktykę w walce z używaniem marihuany w latach 70. XX wieku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf