Słowo „cywilizacja” jest otwarte na interpretację, archeolodzy zwykle odnoszą się do starożytnych cywilizacji jako społeczeństw ludzkich „o wysokim poziomie rozwoju kulturalnego i technologicznego”. Chociaż na przykład uważa się, że aborygeńscy mieszkańcy Australii są najstarsza nieprzerwana kultura zamieszkująca Ziemię, ich koczownicze nawyki i brak infrastruktury zazwyczaj oznaczają, że nie są zaliczane do cywilizacji. To jest otwarte na wiele dyskusji.
Królestwo Aksum p.n.e.100–940
Aksum było królestwem w północnej Etiopii. Było to społeczeństwo władzy i wpływów, a na jego wysokości rozciągało się od krawędzi Sahary na zachodzie do pustyni arabskiej na wschodzie.
Aksumici opracowali własny, napisali zasady, Ge'ez, opisujące handel z innymi narodami we wschodniej części Morza Śródziemnego. Został opisany przez perskiego pisarza jako jedna z czterech największych potęg na świecie. Mimo to stosunkowo niewiele jest dziś wiadomo o Aksum i ogólnie uważa się, że jest to „zaginiona” cywilizacja. Uważa się, że społeczeństwo było uporządkowane, oparte na hierarchii królów i szlachty.
W czwartym wieku naszej ery Aksum przyjęło prawosławie. Król został nawrócony przez byłego więźnia syryjskiego, który później został biskupem Aksum
Aksum zostało uznane za miejsce narodzin Królowej Saby i siedzibę Arki Przymierza . Arka została podobno zabrana przez Menelika I, syna królowej Saby i króla Salomona, i przyniosła do domu, gdzie przebywa w miejscowym kościele
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Podziel się swoimi uwagami