wtorek, 14 października 2014

Nowy rosyjski system ostrzegania działać będzie prosto z orbity i ma powstrzymać każdego agresora

Rosja stworzy orbitalny system obrony przeciwrakietowej opierający się na sieci baz kosmicznych. Dzięki niej będzie ona w stanie rozpoznać a następnie zneutralizować pociski międzykontynentalne i taktyczne.
 


"Stworzenie ujednolicego systemu obrony w kosmosie jest jednym z głównych kierunków jaki będziemy starali się opanować" powiedział w czwartek minister obrony Rosji Siergiej Szojgu. By system powstał, Rosja wystrzeli na orbitę okołoziemską cały komplet satelitów, które będą w stanie wykrywać odpalane pociski (zarówno taktyczne jak i strategiczne) oraz łączyć się z bazami naziemnymi, które na bieżąco zajmować się będą przetwarzaniem gromadzonych danych.

Ważny jest przy tym również fakt, że cały system obronny został zaprojektowany i będzie wyprodukowany wyłącznie w Rosji, nie przewiduje się korzystania z pomocy zagranicznych kontrahentów.

Informacja o nowym systemie ostrzegania jest widocznym sygnałem zmiany dotychczasowej polityki rosyjskiej, która co raz poważniej angażuje się w nowy wyścig zbrojeń. Chociaż Moskwa nei jest w stanie sprostać wymaganiom stawianym przez współczesne potęgi takie jak USA czy Chiny, to jednak stara się zachować status mocarstwa, którego wpływy sięgać mają daleko poza granice naszej planety. Czy taka strategia będzie skuteczna? Odpowiedź na to pytanie uzyskamy prawdopodobnie w ciągu najbliższych 10-20 lat, jeśli do tej pory będzie istnieć Rosja, to być może plan był jednak skuteczny.

http://stratrisks.com/geostrat/21228

http://news.xinhuanet.com/english/sci/2014-10/09/c_133702783.htm?

2 komentarze:

  1. A propos Rosji i ich kombinacji na orbicie. Toż sen miałam jak zaczął się najazd na Ukrainie, że Rosyjscy żołnierze posiadający zdalne urządzenie(panel zawierający przycisk) jednym naciśnięciem potrafią wezwać jakiś laser (promień czerwonego światła na osobę znajdująca się na ziemi) w celu jego zlikwidowania. To było okropne nie zapomnę tego snu, promień był precyzyjny nie wiem co się działo kiedy ktoś został trafiony. W moim snie każdy siedział w domu, a Ruscy oblegali rejony i nikt nie mógł zbiec jeśli ktoś złamał te zasadę dostawał promieniem. W śnie mąż siostry dostał, bo zaryzykował ucieczkę.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ciekawy sen. I oby nie proroczy! Tego typu technologia może być z resztą już dziś dostępna, po prostu nikt nie stara się jej ujawnić.

      Usuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf