wtorek, 1 marca 2016

Jak Rosja i USA stały się sojusznikami we wspólnej wojnie.

Każdy wie, że jednym z największych rywali Rosji na arenie międzynarodowej są Stany Zjednoczone. Polityka Putina wobec Białego Domu często postrzegana jest jako "agresywna". Dlatego słowa szefa CIA o dobrej współpracy tych dwóch krajów wydają się być zaskakujące. 

źródło: commondreams

Niedawno John Brennan wieloletni oficer CIA udzielał wywiadu w radiu o stosunkach amerykańsko-rosyjskich, działaniach wobec Syrii i ISIS. W trakcie rozmowy powiedział, że Rosja postrzega się jako mocarstwo, które chce dochodzić swoich wpływów poza granicami kraju. Dlatego działania Rosji na terenie Ukrainy, powinny być traktowane jako sposób szerzenia wpływów i propagandy. Wspieranie prezydenta Baszara al-Assada w Syrii są natomiast częścią szerszej strategii dominacji geopolitycznej, które obejmują Bliski Wschód. 

Brennan w tej samej rozmowie powiedział, że Rosja zaczyna tracić wpływy na Ukrainie. Co więcej polityka jaką prowadzi na wielu frontach uniemożliwia skupienie się na problemach jakie zaczynają się pojawiać na terenach post sowieckich. Dodatkowo zmierzch potęgi rosyjskiej widoczny jest w kontaktach z UE, które bardzo się ochłodziły po konflikcie ukraińskim i zajęciu terenów niegdyś należących do Związku Republiki Radzieckiej.Również embargo jakie zostało narzucone doprowadza państwo do bardzo dużych strat gospodarczych. 

W audycji została również poruszona kwestia współpracy wywiadów w obliczu kryzysu w Syrii. CIA informowało obywateli o ścisłej współpracy USA z rosyjskim wywiadem. Celem są jednostki terrorystyczne zagrażające władzy al-Assada, w tym jednostki, które przez inne kraje nie są postrzegane w ten sposób np. Kurdyjska Partia Demokratyczna. 

źródło: intelnews.org

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf