wtorek, 29 sierpnia 2017

Sonic Weapon- broń dźwiękowa w użyciu na Kubie


20 sierpnia portal CNN poinformował o atakach dokonanych na dyplomatach z Kanady i USA na terenie Kuby. Ofiary są przekonane, że zostały zaatakowane tajemniczą bronią dźwiękową, która uszkodziła ich słuch spowodowała nudności i wymioty.


Ponad 10 dyplomatów i ich członków rodziny zostało poddanym leczeniu po miesiącach ataków, które zaczęły się jesienią zeszłego roku a zakończyły tej wiosny. Kilka anonimowych źródeł rządowych poinformowało również CNN, że dwaj dyplomaci mają długotrwałe obrażenia i nie mogą wrócić do Hawany. Inni zdecydowali się opuścić Kubę znacznie wcześniej. W tym samym czasie pięciu kanadyjskich posłów i ich członków rodziny również zachorowało. Cały czas prowadzone jest śledztwo, dlatego oficjalnie nie padły żadne zarzuty. FBI podejrzewa, że urządzenia musiały być zamontowane w rezydencjach na terenie Hawany. Co ciekawe, okazuje się, że w stolicy Kuby były rozmieszczone co najmniej dwa typy broni dźwiękowej.

Pierwszy typ broni który może być wykorzystywany jest bardzo cichy, broń działa na zasadach emisji fal o pewnych częstotliwościach, które działają na tkankę mózgowa generując "wstrząsy" i wibracji ucha wewnętrznego na bardzo niebezpiecznych poziomach. 
Innym rozwiązaniem prawdopodbnie stosowanym są infradźwięki. Zdaniem amerykańskiego Naradowego Instytutu Zdrowia (NIH) ten niski poziom hałasu, niesłyszalnym dla ludzkiego ucha, powoduje zmęczenie apatię, dezorientację, nudności i w konsekwencji utratę słuchu. 

CNN informuje również, że niektóre ataki towarzyszy hałaśliwy hałas, "ogłuszająco głośny dźwięk podobny do brzęku wywołanego przez owady lub niszczenie metalowych przedmiotów".

Wszystkie tataki miały miejsce w nocy gdy w domach było najwięcej domowników i gdy dyplomaci spali. 

1 komentarz:

  1. Nie od razu to neguję, ale to wygląda na idealny pretekst do wojny... podpada to pod czynną napaść na amerykańskich dyplomatów.

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf