środa, 13 czerwca 2018

Konsekwencje chińskiego monopolu cz2

Chińczycy mają plan jak niektórzy twierdzą z przekorą "zawładnięcia światem". Chiny są zdeterminowane, aby stać się kolejną supermocarstwem na świecie. Prezydent Xi Jinping publicznie oświadczył, że chce, aby Chiny dyktowały warunki do 2050 roku.


3. Handel międzynarodowy
Obecnie Chiny dążą do całkowitego przejęcia najważniejszych szlaków handlowych morskich. Zdając sobie sprawę z faktu, że walka o wpływy na morzu z największym hegemonem USA może być ciężka rozpoczęte zostały inwestycje poszerzenia wpływów na lądzie. Finansowane przez Chiny drogi we współpracy z krajami UE, będą wpływać na zwiększony przepływ i rozwój handlu. 


4. Japonia
Żaden kraj nie odczuwa wzrostu Chin bardziej niż Japonii" - powiedziała Sheila A. Smith z Rady ds. Stosunków Zagranicznych. Chińska droga do władzy oznacza dla Japonii więcej większe zagrożenia. Gdy Chiny wznoszą się na szczyt, Japonia albo będzie musiała poddać się ich woli, albo zostać odcięta.

Chiny wciąż nie wybaczyły Japonii za okrucieństwa popełnione w czasie II wojny światowej, częściowo dlatego, że Japonia nigdy ich nie przeprosiła. Japońskie okrucieństwa nadal odgrywają ważną rolę w chińskiej propagandzie, a państwo zapewnia, że ​​ich obywatele nigdy nie zapomną, że Japończycy są ich wrogami.

Jak dotąd Japonia nie wykazała żadnych oznak wycofania się z wielu sporów z Chinami. Ale jeśli nie dadzą Chinom tego, czego chcą, będą mieli problemy, gdy Chiny przejmą władzę. Chiny próbowały już osłabić rolę Japonii w ONZ, a ich kontrolowana przez państwo agencja informacyjna Xinhua pisała kiedyś, że kraj ten będzie musiał zmienić "swój stosunek do historii [. . . ] jeśli Japonia chce odgrywać większą rolę w ONZ. "
Gdy Chiny będą u władzy, nie będą musiały grozić. Będą w stanie całkowicie wyeliminować Japonię.

5. Tajwan

Tajwan jest w wielkim zagrożeniu. Chiny są jednoznaczne w swoich żądaniach, by Tajwan był w 100% kontrolowany. Xi Jinping powiedział kiedyś, że nigdy nie pozwoli, aby "jakakolwiek osoba, jakakolwiek organizacja, jakakolwiek partia polityczna, w dowolnym momencie lub w jakikolwiek sposób, podzieliła którąkolwiek z części Terytorium chińskie. "

Jeśli Tajwan nie przyjdzie chętnie, Chiny dały jasno do zrozumienia, że ​​są gotowi wkroczyć siłą. Minister w chińskiej ambasadzie w Waszyngtonie jasno to wyjaśnił: "Dzień, w którym statek US Navy przybywa do Kaohsiung, jest dniem, w którym nasza Ludowa Armia Wyzwolenia jednoczy Tajwan z siłą militarną"

Chiny silnie zasygnalizowały, że pójdą na wojnę, jeśli Tajwan spróbuje ogłosić niepodległość, niezależnie od tego, czy ktoś stanie po ich stronie.

Jedyną rzeczą, która powstrzymuje ich od zrobienia tego teraz, jest to, że nie byliby w stanie przetrwać pozornie nieuniknionej walki z USA. Ale jeśli Chiny staną się supermocarstwem świata, jedyną nadzieją Tajwanu będzie rezygnacja z pokoju.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf