wtorek, 5 czerwca 2018

Telefony - najczęstszy cel hackerów

Instalujemy na naszych komputerach programy chroniące nas przed atakami hackerów, często zapominając o urządzeniach z których znacznie częściej korzystamy. Rozbudowany system android Windows i Mac, są obecnie celem najczęstszych ataków. 


Większość ataków sponsorowanych przez rząd dotyczy obecnie telefonów komórkowych, a nie komputerów osobistych, według naukowców, którzy twierdzą, że polityczni dysydenci są szczególnie atakowani przez reżimy totalitarne na całym świecie. Do 2015 r. Większość hakerów sponsorowanych przez rząd była skierowana przeciwko komputerom osobistym atakowanych osób. Jednak eksperci mówią  wThe Wall Street Journal, że od tego roku telefony komórkowe stały się o wiele bardziej lukratywnym celem niż komputery osobiste w sponsorowanych przez rząd operacjach hakerskich. Naukowcy z Lookout Mobile Security, firmy produkującej oprogramowanie zabezpieczające z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, twierdzą, że wykryte operacje hakerskie, które uważa się za sponsorowane przez rządy, w ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku wzrosły dziesięciokrotnie, w porównaniu do roku 2015 .

Według Lookout wzrost hakerskich ataków na telefony komórkowe odzwierciedla wzrost popularności smartfonów na całym świecie, a także wzrost  ilości oprogramowań do telefonów komórkowych. Hakerzy sponsorowani przez rząd zwykle naruszają telefony komórkowe ich celów poprzez zainfekowane aplikacje na telefony komórkowe. Dziennik Wall Street informuje również, że oprogramowanie potrzebne do budowania złośliwego oprogramowania na telefony komórkowe stało się tańsze i łatwiej dostępne. Kompromitacja telefonu komórkowego celu dostarcza hakerom informacji, które są o wiele bardziej osobiste i wrażliwe niż te, które można znaleźć na komputerze osobistym. Artykuł cytuje Mike'a Murraya, wiceprezesa ds. Bezpieczeństwa w firmie Lookout, który mówi: "Czym innym jest narażać czyjś komputer. Inną rzeczą jest posiadanie urządzenia podsłuchowego, które noszą przy sobie 24 godziny na dobę ". Zaatakowane telefony stają się niezwykle potężnymi narzędziami szpiegowskimi - wyjaśnia Murray.
Wiele osób, których telefony komórkowe są celem rządów, to działacze lub dysydenci, którzy prowadzą kampanię na rzecz reform politycznych lub gospodarczych w swoich krajach. Ich telefony komórkowe są ukierunkowane na systematyczne kampanie hakerskie w krajach takich jak Etiopia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kambodża i Meksyk, powiedział Lookout. The Wall Street Journal przytacza Raj Samani, szef naukowy firmy antywirusowej McAfee, który twierdzi, że prawie 11 procent telefonów komórkowych na całym świecie zostało zainfekowanych jakimś złośliwym oprogramowaniem w 2017 r. Statystyki te prawdopodobnie znacznie wzrosną do końca 2018 r., Mówi Samani. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf