piątek, 11 lipca 2014

[Infografika] Największe potęgi militarne na świecie. Polska 18.!

Magazyn Business Insider dokonał interesującego zestawienia 50 czynników, które wpływają na potencjał zbrojny poszczególnych państw świata. Global Firepower Index nie uwzględnia jednak ilości głowic nuklearnych, nie dyskryminuje również państw pozbawionych dostępu do morza za nie posiadanie marynarki wojennej. Pierwsza trójka w tym zestawieniu nie zaskakuje, USA, Rosja i Chiny to główni światowi gracze i każdy musi się liczyć z ich stanowiskiem. Z pewnością zaskakuje względnie wysoka pozycja Polski. Uwzględniając Turcję i Rosję Polska posiada 6. pod względem siły wojsko w Europie. Imponujące, prawda?
3 komentarze:

 1. A do ochrony obiektów wojskowych wynajmowani są ochroniarze. Zaiste w tym to jesteśmy już na pewno potęgą...
  A 6 miejsce to wielkość czy technika? Wystarczy, że Rosja, Anglia, Francja, Niemcy są lepsi od nas. Austria nie ma znaczenia bo oni powiedzieli, że w kolejnym rozbiorze Polski udziału brać nie będą a Anglia i Francja za "Gdańsk umierać nie będą".

  xxx

  OdpowiedzUsuń
 2. Najniższy budżet na liście, 10 razy mniejszy niż kolejny najniższy (26. Syria), do tego jak się porówna inne wartości, to wychodzi, że nie wiadomo o co chodzi w tym zestawieniu ;)

  E

  OdpowiedzUsuń
 3. Sprawdziłem, budżet wojskowy dla PL to 30,5 mld pln wg. wiki, czyli 10,500,000,000 $, ale nadal dziwne wagi dla innych wartości (poza tym komu by się chciało sprawdzać KAŻDĄ z tabelki)...

  OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf