środa, 7 marca 2012

"Warkot" - kolejne teorie dotyczące dziwnych dźwięków słyszanych na całym świecie

We wpisie zatytułowanym "Apokaliptyczne hałasy z całego świata" podlinkowałem nagrania z najprzeróżniejszych części naszego globu, prezentujące dziwne dźwięki dobiegające z nieba. Pod wpisem wywołała się długa dyskusja na temat tego co jest źródłem tego tajemniczego zjawiska.

W końcu tematem zainteresowały się również media głównego nurtu, które zajęły się wyjaśnianiem przyczyn tych tajemniczych dźwięków. Na stronie gazety Daily Mail podlinkowano między innymi nagranie z Niemiec, którego wcześniej na tym blogu nie linkowałem, nagranie to jest tym bardziej interesujące, gdyż najwyraźniej dobiegający z nieba hałas spowodował uruchomienie samochodowego alarmu!


Oto co udało się ustalić dziennikarzowi gazety, Tedowi Thornhillowi:

 • prof. Jean-Pierre St. Maurice z University of Saskatchewan stwierdził, że źródłem hałasów jest pole elektromagnetyczne z zorzy,
 • zdaniem sejsmologa Brian W Stump z Southern Methodist University w Dallas, źródłem dźwięków mogą być równie dobrze trzęsienia ziemi,
 • z kolei David Deming z the University of Oklahoma nadał całemu zjawisku nazwę "The Hum" (warkot, buczenie), co zdefiniował jako "tajemniczy i niewykrywalny dźwięk słyszany w określonych lokacjach na świecie przez 2-10 procent populacji"
 • w opini NASA całe zjawisko może być wytłumaczone faktem, że Ziemia bez przerwy emituje ogromną ilość fal radiowych,

Nawet jeśli jest to zjawisko jest związane z naturalnymi procesami mającymi miejsce na Ziemi, dlaczego są one słyszane właśnie teraz?

7 komentarzy:

 1. Brzmi serio jak jakieś apokaliptyczne dźwięki, lub odgłosy statku kosmicznego, chociaż nie chce się w to wierzyć.
  Może to na serio zorza, albo Planeta Ziemia skrzypi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. nakrecone video nieba i dograny dźwięk. Nie uwierzę jak na wlasne uszy nie uslysze.

  OdpowiedzUsuń
 3. ja niestety juz slyszalam 3 razy i jestem przerazona :< wiem ze to pewnie jakies zmiany w atmosferze czy co ale wyobraźnia działa

  OdpowiedzUsuń
 4. Nadciągają Żniwiarze! Komandorze Shepard, zgłoś się! Ziemia cię potrzebuje!

  OdpowiedzUsuń
 5. Obudziło mnie to w nocy. Wtedy się nie bałem,myśląc że to może jakieś samoloty...Teraz dopiero po raz pierwszy o tym czytam i przechodzi mnie gęsia skórka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzisiaj w Warszawie między 1.00 a 2.36 w nocy,teraz nieco zelżal ale momentami narasta, ten dźwięk mnie obudził....mój 4 letni syn też go usłyszał aż się obudził, zamknęłam okna ale ten szum, dźwięk, dziwny hałas jest nadal słyszalny. To jakby gigantyczny silnik tylko, że nad całą Warszawą, wycie bardzo męczące.

  OdpowiedzUsuń
 7. to trąby jeryhońskie oznajmiają ryhłe przyjście lucyfera-belzebuba. Ale ostatnio tj. W 2014 i końcowce 13 nic o tym nie słychać.

  OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf