poniedziałek, 5 marca 2012

Zwłoki Bin Ladena przewieziono do USA?

Według oficjalnej wersji wydarzeń Osama Bin Laden został zastrzelony podczas ataku jednostki Navy SEALs na willę w Pakistańskim mieście Abbottabd. W celu uniknięcia ewentualnych pielgrzymek do grobu przywódcy Al-Kaidy, władze USA zdecydowały wyprawić mu pogrzeb na statku a następnie wrzucić ciało do morza.

Powyższy przebieg wydarzeń z 1 maja 2011 roku doczekał się, jak można się było z resztą spodziewać, sporej rzeszy krytyków, którzy przede wszystkim poddawali w wątpliwość fakt, że tego dnia miał zginąć Bin Laden.

Teraz z kolei wśród ujawnionej przez Wikileaks korespondencji prywatnej agencji wywiadowczej Stratfor pojawił się interesujący e-mail wysłany dzień po operacji w Pakistanie. Wynika z niego, że ciało Bin Ladena nie zostało pochowane w oceanie, lecz przetransportowane samolotem CIA do wojskowego instytutu medycznego w Bethesda zajmującego się anatomią patologiczną .

W polskiej blogosferze jako pierwszy napisał o tym wczoraj Fox Mulder, który rozpoznał autora maila w osobie Freda Burtona, byłego szefa departamentu antyterrorystycznego w amerykańskiej Diplomatic Security Service (DSS).

Treść maila ze strony Wikileaks:

[alpha] Body bound for Dover, DE on CIA plane

Email-ID 1102718
Date 2011-05-02 05:51:12
From burton@stratfor.com
To alpha@stratfor.com
List-Name alpha@stratfor.com
Than onward to the Armed Forces Institute of Pathology in Bethesda.

Sent via BlackBerry by AT&T


W chwili obecnej brak niestety innych źródeł świadczących o tym, że ciało Bin Ladena faktycznie zostało przewiezione do USA.

2 komentarze:

 1. skąd my mamy wiedzieć, że to on?
  "na słowo" w dzisiejszych czasach umarło !

  OdpowiedzUsuń
 2. http://tylkoglupcyumieraja.blogspot.com/
  zapraszam do mnie !
  Cosa Nostra.

  OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf