sobota, 10 marca 2012

Wielkie zbrojenia w Rogu Afryki

Wykorzystanie do celów wywiadowczych zdjęć dostępnych na portalu Google Maps zapewne nie jest nowością i nie jest wykluczone, że z tego fenomenalnego urządzenia korzystają również przedstawiciele największych agencji rządowych.

Ostatnio na przykład dziennikarze portalu DefenseTech zauważyli wyraźne zmiany w amerykańskiej bazie wojskowej Camp Lemonnier mieszczącej się w Dżibuti.


Wyświetl większą mapę

Wprawne oko dziennikarza rozpoznało cały arsenał najprzeróżniejszych pojazdów wojskowych: od potężnych transportowców typu Hercules po stację dla dronów bojowych, wszystko w ilościach jakich do tej pory w Afryce nie było.

Może to wskazywać na rosnące zainteresowanie tym kontynentem ze strony Stanów Zjednoczonych, które obawiają się zapewne przede wszystkim wpływów Chin w regionie. Być może zwiększenie kontyngentów wojskowych w Rogu Afryki jest próbą odpowiedzi na wcześniejsze działania Państwa Środka, które coraz mocniej zaznacza swoją obecność wokół Oceanu Indyjskiego.


Pokaż Camp Lemonnier na większej mapie

1 komentarz:

  1. Wg. mnie można to połączyć z tym

    http://www.youtube.com/watch?v=Y4MnpzG5Sqc

    http://www.youtube.com/watch?v=o_ogqfWW9Kk

    Przygotowywana jest także wojna w Afryce i rozpoczyna się pranie mózgów ludziom, by uwierzyli że potrzebne są wojska by ratować te biedne dzieci. A tak naprawdę to oni zaczną niedługo ludobójstwo

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf