środa, 26 marca 2014

Encyklopedia spisku: Eurazjata - Aleksander Dugin

Uchodzi za jednego z najważniejszych ideologów Kremla, jest liderem ruchu politycznego oraz twórcą zupełnie nowej teorii politycznej stojącej poza dotychczas dominującymi ideologiami. W końcu postawił sobie za cel zwalczenie "satanistycznej elity rządzącej Zachodem". 

 Aleksander Dugin urodził się w 1962 roku w Moskwie w rodzinie o tradycjach wojskowych. Jeszcze na studiach związał się jednak z rosyjską opozycją, za współpracę z którą trafił na pewien czas do więzienia na Łubiance. Pod koniec lat 80-tych związał się z partią komunistyczną Gienadija Ziuganowa a następnie z partią narodowo-bolszewicką. Z czasem jednak jego poglądy ewoluowały coraz bliżej faszyzmu, który w rosyjskim wydaniu postrzegał jako wybitnie konserwatywny. Dziś jest uznanym profesorem, dziekanem katedry socjologii na Moskiewskim Uniwersytecie Państwowym.

 W ostatnich latach promuje swoją własną koncepcję "czwartej teorii politycznej" mającej być czymś przekraczającej ideologie panujące w ostatnich kilkuset latach: liberalizmu, komunizmu i faszyzmu. 

Według Dugina te dwie ostatnie w dzisiejszych czasach są już przegrane a na polu walki pozostał jedynie liberalizm, którego głównym centrum i eksporterem na świat są Stany Zjednoczone. Jego zdaniem za rządem USA stoją jednak osoby, które w rzeczywistości są praktykującymi satanistami a ich celem jest wprowadzenie Nowego Światowego Porządku, który tylko z pozoru opiera się na dążeniach wolnościowych i demokratycznych. W rzeczywistości elity rządzące USA dążą do największego zniewolenia ludzkości w historii świata a dziejową misja Rosji jest ich powstrzymanie. Ten konflikt między Rosją i jej sojusznikami oraz między USA i ich sojusznikami Dugin postrzega jako ponadczasowy konflikt między Ziemią i Morzem oraz wojnę ostateczną - która doprowadzi do ostatniego, apokaliptycznego konfliktu, który położy kres temu światu.

flaga partii Narodowo-Bolszewickiej

To drugi istotny punkt w działalności Dugina - jest on bowiem teoretykiem i jedną z osób, które inspirują odrodzenie rosyjskiego imperializmu, imperializmu, który zyskuje zupełnie nowy fundament i stara się dotrzeć do zupełnie nowej grupy odbiorców nie tylko na terenie dawnego ZSRR, ale również na terytoriach Europy, obu Ameryk czy Azji. Podejrzewa się, że to właśnie bliskie mu środowiska zainspirowały powstanie Unii Eurazjatyckiej a także przygotowały grunt pod radykalizację nastrojów w Rosji. Z drugiej jednak strony zaowocowały zbliżeniem władz Kremla do Cerkwi i odbudowy tożsamości religijnej Rosja. 

Co warto podkreślić jest również autorem pracy akademickiej poświęconej tzw. "teoriom spiskowym" pt. "Konspirologia" (dostępna w języku rosyjskim), zaś w kwestii światopoglądowych kilka lat temu starł się on z brazylijskim filozofem Olavo de Carvahlo, z którym dyskutował na temat tożsamości oraz sposobów walki z Nowym Porządkiem Świata. Ostatecznie sformułował on doktrynę: "albo z nami, albo przeciwko nam".  Dugin stawia więc odbiorcę przed wyborem: albo Nowy Porządek Świata albo wielkie Eurazjatyckie Imperium. I jego zdaniem każdy musi wybrać.

4 komentarze:

 1. Witam, trudno mi pisać o psychopatach, którzy myślą tylko o wojnie.
  Aleksandr Dugin: Wojna z Rosją w wymiarze ideologicznym (analiza w świetle 4. Teorii Politycznej)
  http://xportal.pl/?p=12942 (tutaj są wszystkie 4 ideologie).
  i bonus:
  Aleksandr Dugin: Święci żandarmowie Europy
  http://www.wis.org.pl/forum/viewtopic.php?f=135&t=40&p=26358&hilit=Aleksandr+Dugin%3A+%C5%9Awi%C4%99ci+%C5%BCandarmowie+Europy#p26358
  "Putina może powstrzymać tylko armia". Wstrząsające słowa jego byłego doradcy
  http://www.wis.org.pl/forum/viewtopic.php?f=135&t=40&p=26432&hilit=+Putina+mo%C5%BCe+powstrzyma%C4%87+tylko+armia+.#p26432
  Prof. Kieżun: świat trzeba straszyć
  http://www.wis.org.pl/forum/viewtopic.php?f=135&t=40&p=26976&hilit=Prof.+Kie%C5%BCun%3A+%C5%9Bwiat+trzeba+straszy%C4%87#p26976

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fakt, podejście militarne jest u niego bardzo mocno widoczne, niemniej dlatego chciałem o nim napisać bo to postać, z którą współcześnie liczy sie wiele osób.

   Usuń
 2. Dugin proponuje ciekawą narrację, ale polecam spojrzeć na to z innej perspektywy: Putin to element "Nowego Porządku Świata": https://www.youtube.com/watch?v=EsGLOC8gIx0

  OdpowiedzUsuń
 3. Victor Orwellsky27 marca 2014 09:48 - Dugin jest twórcą planu euroazji. Wg jego ideologii postępuje dzisiaj Putin. Rozpoczął marsz na zachód. Pomyślałam, że ideologia nowego świata i ideologia "bronienia Europy" przed US mają wspólny mianownik - ateizm.
  Teraz zaczęła się wojna między kontynetami. Każdy broni swoich interesów. W imię kogo i czego? W imię globalnego zniszczenia świata dla własnego ego.
  Istotnie współcześni zachłysnęli się Duginem. Jego zdanie ma nawet poklask. Zauważyłam na portalach zdecydowany zwrot przeciw US w kierunku Rosji. Dlaczego nie zauważają skutków obu psychopatycznych ideologii. Obie mają ten sam cel. Zawładnąć światem!!!
  Na podstawie ideologii Dugina, powstają - zapewne w Rosji? może i u naszych speców teksty propagandowe. Matuszka Rosija i zgniły zachód. Konieczny podział społeczeństw.
  Wrócę do ateizmu - ideologie powstają jako wypełnienie pustki, którą powoduje odsunięcie Boga. Pustkę tą zajmuje Szatan w postaci swoich ateistów. Nic dobrego z ideologii nie wynika, co najwyżej Bohemian Grov :-) albo oszalały na wielkość imperialista - pułkownik KGB.
  Trzeba też zauważyć, że Dugin wypowiada się jasno, bez maskowania zamiarów. Zastanawiam się dlaczego bezkrytycznie pewna część ludzi przyjmuje jego plany za dobre?

  Sebastian Derwisinski27 marca 2014 11:00 - film obejrzę. Putin to element NWO - właśnie zastanawiam się dlaczego wydarzyła się Ukraina i ewentualnie dalszy marsz na zachód? Putin jest masonem tak jak i jego GRU, FSB i było KGB. W grę tutaj wchodzą jeszcze iluminati, i kilka organizacji światowych. Rosja w planach globalistów miała miejsce w rządzie światowym jako armia (barbarzyńcy nadają się). Od pewnwgo czasu widać było napięcie między Putinem a Merkel. A ostatnio nawet nie odpowiedział na jej wezwanie do rozmów na forum UE (przed wydarzeniami na Ukrainie). Gra? Rozwód?

  OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf