piątek, 14 marca 2014

Wielka afera o rezerwy złotafot. flickr.com
Informacja o możliwym wywiezieniu z Ukrainy ponad 40 ton złota po raz kolejny przypomina o jednej z najważniejszych tajemnic współczesnego świata - czy Stany Zjednoczone mają jeszcze rezerwy złota? Odkąd po II Wojnie Światowej większość światowych rezerw znalazła się w USA, to właśnie ten kraj uznawany był za najbezpieczniejsze miejsce do przechowywania zasobów tego cennego kruszcu należących również do innych państw. To wpłynęło również na siłę dolara, który stał się powszechnie uznawaną i używaną walutą. Kilka lat temu zaczęły się jednak pojawiać pogłoski, że USA wspomnianych rezerw już nie posiadają i w przypadku ewentualnego audytu okazałoby się, że złote sztaby po prostu... wyparowały. Co mogło się z nimi stać? Kto mógł je kupić? Tego nie wie nikt, ale kilkaset ton złota nie mogło tak po prostu zniknąć.


Przypomnijmy chronologicznie teksty poświęcone temu zagadnieniu:

3 komentarze:

 1. Czy Państwa nie zastanawia sprawa zaginięcia samolotu malezyjskich linii lotniczych – z Kuala Lumpur do Pekinu, który w ub. sobotę zniknął z cywilnych radarów nad Morzem Południowochińskim. Dlaczego nie ma informacji z radarów wojskowych, przecież w tym rejonie świata jest ich bardzo dużo. Co mogło stanowić jego bagaż, pomijają bagaż 239 ludzi, którzy byli na pokładzie. Czy ten „precedens” może się wpisywać w obecną sytuację na Ukrainie i Syrii.
  „Szef malezyjskiego rządu podał również, że system komunikacji samolotu (ATARS) został wyłączony tuż przed tym jak dotarł nad wschodnie wybrzeże półwyspu. - Wkrótce potem, niedaleko granicy między Malezją a Wietnamem, kontrola lotu stwierdziła, że transponder został wyłączony – poinformował”.
  http://podroze.onet.pl/premier-malezji-przedstawil-nowe-informacje-ws-zaginionego-samolotu/jyq5j
  Może tym razem z Kual Lumpur?

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tym znikaniem złota, to jednak może być prawda i tak jak dopisałam wcześnikej "Może tym razem z Kual Lumpur?" cha , cha, tylko gdzie sie podziali ludzie i czy znajdą?

  OdpowiedzUsuń
 3. Michelle zachciało się nowej bransoletki.

  OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf