poniedziałek, 15 lutego 2016

Czy Obama ignoruje informacje o istnieniu obozów treningowych ISIS w USA?

Obozy treningowe jednostek terrorystycznych w USA? Brzmi mało prawdopodobnie. Dane FBI, potwierdzają, istnienie 22 islamskich społeczności, które powiązane są z Jamaat Al-Fuqra, inna nazwa to Muslim of the Americas. 


MOA (Muslim of the Americas) oficjalnie jest niewielką społecznością, którą łączy wyznanie. Dokumenty, które zostały przedstawione wskazują jednak zupełnie inny charakter ich działań. Według FBI grupa jest w trakcie szkoleń militarnych i podlega pełnej indoktrynacji fundamentalistycznego islamu, co może być formą przygotowania do Jihadu (potocznie świętej wojny). Dokument mówi o bezpośrednim zagrożeniu ze strony MOA a jako dowód podają informację o wysyłaniu członków grupy do Pakistanu na szkolenia wojskowe i terrorystyczne. Kontakty grup z szejkiem Mubarak Ali Gilanim dowodzą pogłębiającej się niechęci wobec wszystkich wrogów islamu, którzy według pakistańskiego szejka powinni zostać zniszczeni w trakcie świętej wojny. 

Grupa działa w okolicach takich ośrodków jak: Nowy Jork, Kalifornia, Georgia, Karolina Południowa, Teksas, Wirginia Zachodnia, Michigan, Tennessee. Zlokalizowane są na spokojnych obszarach, nie przyciągających uwagi. 


Wiadomym jest, że rząd Stanów Zjednoczonych jest w pełni świadomy istnienia i działalności grupy,nie zostały jednak podjęte żadne działania w kierunku ich eliminacji. 

Według dziennikarki Pameli Geller grupa powstała około roku 1980 i składa się w dużej mierze z byłych skazańców, którzy w trakcie odsiadywania wyroku w więzieniu federalnym przeszli na islam. Co więcej śledztwo przeprowadzone jeszcze w 2003 roku wykazało, że grupa jest bezpośrednio powiązana z działaniami terrorystycznymi. 

Dlaczego więc rząd nie robi nic w kierunku zniszczenia grupy? Dziennikarka argumentuje, że prezydent Obama nie chce zostać posądzony o atak na legalnie działającą i zarejestrowaną społeczność w USA. Określenie tak długo działającej grupy - chociaż podejrzewanej o morderstwa i próby ataków terrorystycznych, w tym m.in. nieudany atak w Toronto w 1991 roku - jako terrorystyczną, może źle wpłynąć na nastroje w kraju i sposób postrzegania administracji kończącego właśnie kadencję prezydenta.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf