czwartek, 25 lutego 2016

Jak działają i gdzie atakują najlepsi hakerzy świata.

W 2014 roku miał miejsce jak dotychczas największy atak hakerski. Ofiarą była wielka wytwórnia Sony Pictures. Media długi czas spekulowały na temat tego kto stoi za najlepiej zorganizowanym atakiem tej dekady. Obecnie całość przypisuje się jednej grupie hakerów.Dwa lata temu Sony Pictures Entertainment padło ofiarą cyberterrorystów. Hakerzy pobrali z serwerów prywatną korespondencję e-mail jak również scenariusze filmowe, umowy, informację o nowych produkcjach itp. Oficjalnie za ataki FBI obwiniło Koreę Północną i grupę Guardians of Peace. 

Obecnie raport opublikowany i opisany przez Novetta, AlienVault i Kaspersky Lab opisuje, serię ataków jeszcze w 2009 roku łącząc je w jedną całość. Stąd też podejrzenie, że autorami nie mogła być grupa Guardians of Peace. Prawdopodobnie stali się oni kozłami ofiarnymi całego zajścia. Co więcej, praktycznie niemożliwym jest prześledzenie działań tej grupy hakerskiej. Jedyne co pozostawiają po sobie to niewielkie ślady w kodzie złośliwego oprogramowania wpuszczanego do systemu. Na tej podstawie Lazarus Group połączono z innymi cyberatakami. 

Jednocześnie najprawdopodobniej stoją oni za serią ataków na banki Południowej Korei i stacji telewizyjnych. Atak z 2015 roku doprowadził do dużej ilości utraty danych w tym kraju, jak również uniemożliwił dostęp w ogóle do internetu połowie obywateli. Złośliwe oprogramowanie używane jest przez grupę również do śledzenia i szpiegowania. Fakt, że oprogramowanie nie jest udostępniane innym hakerom, sugeruje że Lazarus Group działa w pojedynkę.źródło: popularmechanics.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf