wtorek, 2 sierpnia 2016

Dzieci Indygo - pokolenie Ery Wodnika

Ezoterycy twierdzą, że obecnie coraz więcej obserwuje się dzieci o zupełnie odmiennych charakterach niż dotychczas. Według nich na Ziemi rodzą się heroldowie ery przemian. Dzieci o duszach wyróżniających się nonkonformistyczną postawą, dużą intuicją, a niekiedy nadprzyrodzonymi zdolnościami. 


W kręgach New Age w latach 70 powstała teoria o "nowych" dzieciach, posiadających niezwykłe zdolności, których aura mocno emanuje w kolorze indygo. Niezwykle inteligentne dzieci, obdarzone doskonałą pamięcią mają być pokoleniem wprowadzającym ludzkość w nową Erę Wodnika. Ezoterycy podkreślają, że od roku 1999 przybywa dzieci z niezwykłymi zdolnościami. Dzieci indygo zostały szczegółowo opisane przez Nancy Ann Tappe. Pokolenie przemian wyróżnia nonkonformizm (w odniesieniu do norm społecznych), androgynia (osobowość z cechami męskimi i żeńskimi) oraz umiejętność szybkiej nauki. 

Dlaczego to pokolenie ma tak duże znaczenie dla Nancy Ann Tappe i wielu innych? 
Pokolenie przełomowe, ma według twierdzeń pojednać ludzkość. W internecie można znaleźć dużą ilość forów internetowych, na których zamieszczone są wskazówki w jaki sposób wychowywać dzieci indygo. Powstał szereg poradników dla rodziców, wierzących w to że ich dzieci mają ponadprzeciętne zdolności. 

Psychiatrzy bardzo sceptycznie podchodzą do tej teorii. Cechy jakimi wyróżniają opisane dzieci indygo można by spokojnie przypisać dużemu odsetkowi dzieci. Różnice w zachowaniu, charakterach tłumaczone są zmianami technologicznymi i przemianami społecznymi jakie obecnie mają miejsce.

źródło zdjęcia: kobieta.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf