czwartek, 4 sierpnia 2016

Wywiad z bojownikiem Państwa Islamskiego.

Ostatnie dwanaście miesięcy były bardzo ciężkie dla Europy. W listopadzie ubiegłego roku islamscy radykałowie siali terror na terenie Niemiec, Francji, Belgii. W filmie poniżej zamieszczonym przez gazetę The New York Times można obejrzeć wywiad z bojownikiem, urodzonym w Niemczech. Harry Sarfo w wywiadzie ujawnia, że to dopiero początek terroru a celem Państwa Islamskiego doprowadzenie do rozpadu Europy. 


- Aby obejrzeć film wystarczy kliknąć na zdjęcie poniżej.
"W Europie mieszka obecnie wielu uśpionych "agentów" Państwa Islamskiego. Żyją tam od kilku lat, funkcjonują jak normalnie obywatele z tą różnicą, że oczekują na rozkazy.(..) Każdy z nich jest gotowy zginąć ku chwale Daesh". 

Członkowie wywiadu nazywani są Emni i są częścią ISIS. Oni jako pierwsi byli zainteresowani planem podbojów terrorystycznych globalnie. Zatrzymany, z którym przeprowadzany jest wywiad obecnie przebywa w więzieniu o zaostrzonym rygorze. Informacje jakie przekazał wywiadowi dotyczyły przede wszystkim sposobów działania Emni. Część Państwa Islamskiego odpowiada za ataki terrorystyczne między innymi w Paryżu. 

Państwo Islamskie dąży do stworzenia frontu przeciwko muzułmanom na terenie Europy. Pogłębiający się brak tolerancji Europejczyków wywołany strachem o własne życie ma doprowadzić do pewnego rodzaju wojny domowej na terenach o największym zagęszczeniu wyznawców Allaha. Brak tolerancji wobec muzułmanów ma doprowadzić do zradykalizowania się tej mniejszości społecznej. Obecnie wielu muzułmanów ostro potępia działania ISIS. Jednym z celów jakie chce osiągnąć Państwo Islamskie jest stworzenie lub pogłębienie nastrojów separatystycznych tej grupy. Niektórzy przekonują, że odrzucona część muzułmańskiego społeczeństwa może się zradykalizować wstępując do wcześniej potępianej organizacji terrorystycznej.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf