środa, 11 kwietnia 2018

Belgia - pierwsze państwo w Europie z prawem szariatu?


Największa partia belgijska promująca Islam, chce przekształcić Belgię w państwo islamskie jeszcze przed 2030 rokiem. Projekt nazwany został "demokracją islamistów".

Według francuskiego magazynu Causeur , „program jest łudząco prosty: wymienimy wszystkie kodeksy cywilne i karne i zmienimy je na prawo szariatu.”. 
Efektem tej nowej partii, według Michaëla Privota, eksperta od islamu i Sebastiena Boussoisa, politologa, może być "  nowe społeczeństwo ". Niektórzy belgijscy politycy, tacy jak Richard Miller , opowiadają się teraz za zakazem działalności partii ISLAM.

Francuski tygodnik Le Point opisuje plany partii ISLAM:  pisząc o działaniach typu " zakazania zakładów gier (kasyn, salonów gier i agencji bukmacherskich) i loterii". Wraz z zezwoleniem na noszenie chusty muzułmańskiej w szkole i porozumienie w sprawie islamskich świąt religijnych, partia chce, aby wszystkie szkoły w Belgii oferowały mięso halal w ich szkolnych jadłospisach. Redouane Ahrouch , jeden z trzech założycieli partii, zaproponował także segregację mężczyzn i kobiet w transporcie publicznym. Ahrouch należał w latach 90. do Belgijskiego Centrum Islamskiego, gniazda islamskiego fundamentalizmu, w którym rekrutowano kandydatów do dżihadu w Afganistanie i Iraku.

Partia ISLAM wie, że demografia jest po ich stronie. Ahrouch powiedział: "za 12 lat Bruksela będzie się składać głównie z muzułmanów". W zbliżających się wyborach belgijskich Partia ISLAM ma teraz kandydować w 28 gminach. Na pierwszy rzut oka wygląda to na śmieszną proporcję w porównaniu do 589 belgijskich gmin, ale pokazuje postęp i ambicje tej nowej partii. W Brukseli partia będzie reprezentowana na 14 listach z możliwych 19.

Najprawdopodobniej dlatego Partia Socjalistyczna obawia się powstania Partii ISLAM. W 2012 r. Udało się partii, działając w zaledwie trzech dzielnicach Brukseli, uzyskać w dwóch z nich wybranego przedstawiciela (Molenbeek i Anderlecht), a zawiedli tylko w Brukseli.

Dwa lata później, podczas wyborów parlamentarnych w 2014 r., Partia ISLAM próbowała rozszerzyć swoją bazę w dwóch okręgach: Brukseli i Liege. Po raz kolejny wyniki były imponujące dla partii, która opowiada się za wprowadzeniem szariatu, islamskiego prawa do Belgii. W Brukseli zdobyli 9 421 głosów (prawie 2%).

Ten ruch polityczny najwidoczniej zaczął się w Molenbeek, " belgijskiej radykałowie ", "siedlisku rekruterów dla Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu". Dżihadyści najwyraźniej knuli zamachy terrorystyczne w całej Europie, a nawet w Afganistanie . Francuski autor Éric Zemmour żartobliwie zasugerował, że zamiast bombardować Raqqa, Syria, Francja powinna " bombardować Molenbeek ". W chwili obecnej w Molenbeek w 21 urzędach miejskich, 46 to muzułmanie.

Policja z Riot pilnuje drogi w brukselskiej dzielnicy Molenbeek, po napadach, w których kilka osób, w tym Salah Abdeslam, jeden z napastników ataków w listopadzie 2015 r. W Paryżu, zostało aresztowanych 18 marca 2016 r. (Fot. Carl Court / Getty Images )

"Stolica Europy", pisał Le Figaro , "będzie muzułmaninem od dwudziestu lat" .


"Prawie jedna trzecia mieszkańców Brukseli są muzułmanami, wskazał Olivier Servais, socjolog z Katolickiego Uniwersytetu w Louvain." Praktykujący islam, ze względu na wysoki wskaźnik urodzeń, powinni stanowić większość "w piętnaście czy dwadzieścia lat" . Od 2001 roku ... Mohamed jest najczęstszą nazwą nadaną chłopcom urodzonym w Brukseli ".


Raport poufny ubiegłym roku wykazała, że policja odkryła 51 organizacji w Molenbeek z podejrzanymi powiązaniami z dżihadyzm.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf