piątek, 27 kwietnia 2018

USA, Wielka Brytania i Francja zbombardowały Syrię


Wcześnie w sobotę ponad 100 pocisków uderzyło w docelowe miejsca w Syrii , niszcząc doszczętnie budynki. Atak został przeprowadzony przez wojska Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Francji. Całość miała na celu powstrzymanie sił reżimu Baszara al-Assada przed używaniem broni chemicznej w trwającej wojnie domowej Syrii. W praktyce oznacza to kolejny bezpośredni atak ze strony zachodnich mocarstwa w trakcie trwającego już siedem lat konfliktu. 


We wszystkich budynkach o których mowa, przeznaczone były do produkcji broni chemicznej. Według oficjalnych informacji Assad już dokonywał ataków  przy użyciu broni chemicznej, chloru, gazu musztardowego czy sarinu. Ataki skierowane były przeciwko Syryjczykom. Kierując się tymi informacjami podjęto decyzję o ataku i zbombardowaniu ewentualnego zagrożenia. Jak podały media  Trump, Macron i Theresa May mają nadzieję, że atak zarówno spowolni produkcję syryjskiej broni masowego rażenia, jak i powstrzyma siły reżimu przed użyciem takiej broni w przyszłości.

Przed atakiem pojawiły się złowieszcze ostrzeżenia, że ​​rosyjscy sojusznicy Assada zareagują, zestrzeliwując pociski lub atakując amerykańskie aktywa. W tym przypadku cała Rosja wydawała się ostrzegać Assada z wyprzedzeniem, aby ewakuować docelowe budynki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf