piątek, 13 kwietnia 2018

Przygotowania do wojny z Rosją cz.2

Większość uwagi świata skupia się na Syrii, chociaż zmiany w położeniu wojsk na większą skalę mają miejsce na terenie Europy.Wzmacnianie sił amerykańskich odbywa się w ramach przygotowań do szczytu Rosja-USA.


Tymczasem około 3 600 amerykańskich żołnierzy wylądowało w Jordanii . Biorą udział w dwutygodniowym ćwiczeniu US-Jordanian, Eager Lion, które rozpoczęło się 15 kwietnia. Wydarzenie szkoleniowe jest ćwiczeniem dla Harrierów AV-8B, Sprzętu MV-22 i śmigłowców atakujących. Wynika z amerykańskich, brytyjskich i francuskich ataków lotniczych na Syrię. Sytuacja w południowej Syrii obfituje w konflikty , które mogą łatwo przyciągnąć amerykańskie i rosyjskie siły zbrojne.

W swoich uwagach na temat ewentualnego szczytu Rosja-USA, rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow oświadczył, że jest przekonany, rosyjscy i amerykańscy wojskowi będą zapobiegać konfliktom zbrojnym. Amerykańscy urzędnicy wielokrotnie powiedzieli, że są gotowi zrobić wszystko, aby powstrzymać wrogość. Z drugiej strony, ćwiczenia wprowadzają duży niepokój wśród polityków i szarych obywateli. Siły zbrojne są gotowe do ataku. Rozmieszczenie w Stanach Zjednoczonych nie może być postrzegane jako coś innego niż przygotowania do wojny, które już się rozpoczęły, a Moskwa musi być podwójnie czujna.

Przywódcy dwóch narodów będą musieli przedyskutować wiele pilnych kwestii, ale dążenie do oswojenia zwiększonych napięć byłoby krokiem we właściwym kierunku. Pewne rzeczy można zrobić bez zwłoki, ożywiając niektóre istniejące umowy, które na przykład zostały zapomniane, w 1989 r. Porozumienie o zapobieganiu niebezpieczeństwu w wojsku lub porozumienie o incydentach na morzu (INCSEA) z 1972 r. INCSEA stwierdziła, że ​​obie strony są w dobrej formie , zapobiegając konfliktom zbrojnym między okrętami radzieckimi i amerykańskimi podczas wojny Yom Kippur z 1973 r . Może to zrobić ponownie w tym samym regionie.

Prowokacyjne rozmieszczenie wojsk w Europie nie jest dobrym sposobem na stworzenie sprzyjającego środowiska dla szczytu. Nie zwiększają też bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych. Ale one mają miejsce, zatruwając atmosferę i stwarzając duży problem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf