czwartek, 12 kwietnia 2018

Przygotowania do wojny z Rosją cz.1


Większość uwagi świata skupia się na Syrii, chociaż zmiany w położeniu wojsk na większą skalę mają miejsce na terenie Europy.Wzmacnianie sił amerykańskich odbywa się w ramach przygotowań do szczytu Rosja-USA. 
4. Brygada Lotnictwa Bojowego i 4. Dywizja Piechoty zostaną rozlokowane w Europie w ramach operacji Atlantic Resolve. Z siedzibą w Niemczech siły wezmą udział w wielu ćwiczeniach, z których większość odbędzie się bardzo blisko rosyjskiej granicy w Polsce, na Węgrzech, w Rumunii i krajach bałtyckich. Armia rozważa rozmieszczenie całej dywizji w ćwiczeniu typu Reforger , z żołnierzami przybywającymi, by użyć wstępnie ustawionego sprzętu. 
Plany obejmują utworzenie polecenia operacji na tylnym obszarze, który będzie obsługiwany przez Niemcy.  Rozważana jest "wojskowe Schengen" umożliwiająca łatwe przekraczanie granic . NATO rotuje cztery batalionowe, gotowe do walki, wspierane przez siły powietrzne grupy bojowe w całej Polsce - w której znajduje się 800 amerykańskich żołnierzy - oraz kraje nadbałtyckie.

W lutym armia amerykańska przeprowadziła największe ćwiczenia artyleryjskie w Europie od czasów zimnej wojny. Operacja została nazwana Dynamicznym Frontem 18 i obejmowała siedem systemów rakietowych, 94 artyleryjskie, w tym osiem niemieckich pancernych haubiców Panzerhaubitze 2000, 14 brytyjskich lekkich dział samobieżnych L118 i 18 amerykańskich haubic M777 155 mm .

Komenda wojskowa USA rozważa możliwość utrzymywania grupy uderzeniowej przewoźnika USS Harry S. Truman w rejonie Morza Śródziemnego, obszaru europejskiego dowództwa za odpowiedzialności, zamiast wdrażania go na Bliski Wschód, który jest pod kontrolą Dowództwa Centralnego. Grupa opuściła Norfolk 11 kwietnia. Posunięcie to miałoby "sprawdzić Rosję", uwalniając inne amerykańskie zasoby marynarki wojennej w celu przeprowadzenia misji na Bałtyku i Morzu Czarnym. Sekretarz obrony Jim Mattis powiedział 12 kwietnia Komisji ds. Usług Uzbrojenia Domowego, że studiuje możliwość wstrząśnięcia zatrudnienia w swoim oddziale przez grupy przewoźników. Rotacyjne wdrożenia zostały zwiększone z tradycyjnych sześciu do dziesięciu miesięcy. Duża liczba amerykańskich statków jest skoncentrowana w pobliżu Syrii.

Polska będzie gospodarzem Anakondy 2018, największych organizowanych ćwiczeń wojskowych NATO, których skala jest naprawdę wyjątkowa w tym roku. Obejmie około 100 000 żołnierzy, 5000 pojazdów, 150 samolotów i 45 okrętów wojennych. Podobne wydarzenia miało miejsce dwa lata temu, jednak było znacznie mniejsze. Opracowywany jest plan działania w przypadku niespodziewanego ataku na Rosję. Oczywiście ta ogromna siła zostanie zebrana dla działań ofensywnych, a nie obronnych. Sto tysięcy żołnierzy. Te ćwiczenia są jak dotychczas najbardziej rażącym naruszeniem aktu założycielskiego NATO-Rosja , podpisanego między NATO i Rosją w 1997 r., Który zawiera fragment o NATO powstrzymującym się od "stacjonowania znaczących sił bojowych".


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf