piątek, 1 sierpnia 2014

Przypominamy: Manifest światowej waluty!

Świat u progu wojny? Wielki konflikt za pasem a ktoś w ogóle myśli o tworzeniu globalnej waluty? Tak! Okazuje się, że pomysł wcale nie umarł i dlatego przypominamy manifest United Future World Currency, fundacji, której działalność poparli zarówno Dymitrij Miedwiediew jak i Barack Obama:Manifest


ART. 1
"Jedność w różnorodności" jest fundamentem przyświecającym tej powołanej w 1996 roku inicjatywie. Jej celem jest zjednoczyć ludzi i wznieść się ponad narodowe stereotypy. Jego historyczna waga jest nawet większa niż ekonomiczna; jest to cel oparty na wierze, wspólnej nadziei i na zjednoczeni kulturowych i duchowych korzeni.

ART.2

Związek pomiędzy Europą i Ameryką, a także między Stanami Zjednoczonymi i wieloma państwami z pięciu kontynentów, oparta jest na wspólnych kulturowych tradycjach i podtrzymywana przez równoległą wizję świata. Kieruje nim najwyższa idea braterstwa i pokoju. Relacje te są kultywowane są poprzez globalną dynamikę, której celem jest wypełnienie politycznych i ekonomicznych celów, przy zachowaniu pełnego szacunku dla narodowych tożsamości zdefiniowanego w konstytucjach poszczególnych krajów.

ART. 3

Z tego też względu naszym życzeniem jest powołać do życia projekt wspólnej waluty, którą nazwać możemy różne nazwy: "Eurodollar/Dollaeur", "Zjednoczony Pieniądz", "Światowa Waluta Zjednoczonej Przyszłości". Symbolizować on będzie nie tylko ekonomiczne, ale również ludzkie, społeczne, polityczne i duchowe więzy pomiędzy dzielącymi podobne idee Narodami ze wszystkich Kontynentów.

ART. 4

Wspólna waluta jest niezwykle ważnym krokiem ku zjednoczeniu ludzi. To środek zrozumienia, tworzy punkt odniesienia i wzmacnia poszczególne tożsamości, dzielące wspólne cele. Rywalizacja na rynkach pozostanie wolną a podstawowe cechy tożsamości uczestniczących państw zostaną zachowane.

ART. 5

Jesteśmy zdecydowani podnieść świadomość na temat tego projektu wśród tak wielu ludzi jak to tylko możliwe. Jesteśmy skoncentrowani na aktywnym włączeniu się młodych ludzi, zwłaszcza tych ze szkół. W rzeczy samej młodzi ludzie są najsilniejszym i najbardziej konkretnym środkiem rozpowszechniania tej idei. Są też potencjalnie przyszłymi beneficjentami tego wielkiego kroku naprzód w stronę unifikacji i stworzenia świata, który łamiąc społeczne i ideologiczne bariery lepiej odpowiada na wymagania nowego Milenium.

ART. 6

Zmiana postrzegania waluty zaowocuje odnowieniem kulturowego interesu w Ekonomii. Będzie to owoc debaty otwartej wraz ze wprowadzeniem Euro. Poprzez ten projekt studenci, łącznie z tymi najmłodszymi, będą mogli zaznajomić się z podstawowymi rozwiązaniami ekonomicznymi. Zacofani są bardzo ważni w nowym społeczeństwie szerokiego dobrobytu.

ART. 7

Wybrany zostanie specjalny Komitet. W jego skład wejdą eksperci skupieni wokół szeregu dyscyplin. Każdy będzie mógł wnieść swój wkład w całość projektu. Komitet ten będzie również Jury, którego zadaniem będzie wybranie najciekawszych idei, propozycji i projektów.

ART. 8

Przeprowadzona zostanie kampania informacyjna, której celem będzie koordynacja grup, komitetów i klubów, tworzonych przez organizacje, komitety i stowarzyszenia. Dla wszystkich partnerów przewidziany jest okres próbny uwzględniający czas na ekspansję, porównania i poszukiwanie odpowiedzi na konkretne problemy techniczne; optymalizację instrumentów prawnych i procedur; jak również wypełnienie warunków wprowadzenia nowej Waluty.


ART. 9

Podczas ważnych międzynarodowych wydarzeń przeprowadzone zostaną pokazy, których zadaniem będzie podniesienie świadomości, edukacja oraz promocja "Zjednoczonego Pieniądza" (monet i banknotów). Pokazy prowadzone będą przez najlepszych międzynarodowych profesjonalistów i ekspertów w swoich dziedzinach.
Prowadzone będą badania nad zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami dotyczącymi bezpieczeństwa, które przyszła Waluta będzie musiała mieć na uwadze. Dotyczyć to będzie najbardziej prestiżowych i wiarygodnych prywatnych i publicznych struktur, w tym uniwersytetów i przedsiębiorstw.


ART. 10

To na przyszłych obywateli świata i wybrane przez nich rządy spadnie odpowiedzialność za realizację naszego projektu. Projekt ten inspirowany jest wiarą w unifikację i koegzystencję różnych ludzi. Jego celem jest promocja równej dystrybucji zasobów planety i  (owoców - przyp. VO) ludzkiego intelektu.


Rzym i Bruksela, 21 marca 1996
Nowy Jork, 12 stycznia 2000
Mediolan, 17 lutego 2009

1 komentarz:

  1. Cóż za wyniosły bełkot bandytów.

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf