czwartek, 18 września 2014

Telepatia na polu walki? Już wkrótce będzie można myślą sterować maszynami!

Komunikacja między dwiema osobami za pomocą myśli. Marzenie? A może co raz bliższa nam technologia?Tym razem coś nowego - nie będzie o najnowszym odkryciu amerykańskich czy japońskich naukowców, lecz wiadomość dotarła z Europy, a dokładnie z Hiszpanii. W czasopiśmie PLOS ONE opublikowali oni raport ze swoich badań, z których wynika, że udało im się stworzyć technologię umożliwiającą ludziom komunikować się za pomocą telepatii przez internet bez jakichkolwiek implantów.

Jeden z uczestników badań znajdował się w Thiruvananthapuram w Indiach i miał na głowie elektroencefalograf (EEG), który odczytywał sygnały elektromagnetyczne z jego mózgu. Poproszono go by skoncentrował się na przenoszeniu obiektu na ekranie, następnie komputer na tej podstawie tworzył kod zerojedynkowy. Wiadomość była następnie wysyłana emailem do trzech osób w Strasburgu. Ostatecznie zakodowana wiadomość była transferowana dzięki komputerowi po raz pierwszy w historii między dwoma mózgami i to bez użycia wszczepionego implantu!

To odkrycie jest z pewnością przełomowe, aczkolwiek nie tylko Hiszpanie pracują nad podobnymi rozwiązaniami. Swoje programy badawcze mają między innymi Niemcy i Amerykanie, i chociaż z punktu widzenia wojskowości znacznie ważniejsze jest opracowanie sprawnej komunikacji między ludzkim mózgiem a maszyną co może zrewolucjonizować współczesne pole walki, to jednak również zdolność komunikowania między ludźmi może się przydać. W końcu sami żołnierze nie będą musieli korzystać z radia czy znaków, wystarczy sama myśl. Czy to nie wielka zmiana?

źródło: Defense One

1 komentarz:

  1. Psychopaci. Nie zastanowiają się, że "produkują" Godzillę?

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf