piątek, 19 września 2014

Przypominamy: Kochanie... zróbimy sobie państwo!

Referendum w Szkocji okazało się, przynajmniej oficjalnie, tryumfem demokracji, na jego wynik czekało jednak wielu mieszkańców takich krajów jak Katalonia, Kraj Basków, Bawarii a także Bośniaccy Serbowie i być może przede wszystkim mieszkańcy Donbasu zwanego od niedawno Noworosją. Jak wspomnieli przedstawiciele tego nie uznawanego przez większość świata państwa, wynik referendum w Szkocji stworzy bardzo ważny precedens, na który również oni będą mogli się powołać. My tymczasem przypomnijmy sobie tekst na temat tego jak tworzy się nowe państwa na mapie.

Globalny terroryzm, globalne wyzwania, globalny podatek, a także światowe państwo, które ma nad tym wszystkim sprawować pieczę. W czasach, gdy drogi do zjednoczenia Ziemi w jeden organizm państwowy wydają się być bliższe niż kiedykolwiek w historii, warto przyjrzeć się koncepcjom alternatywnym, czyli zakładającym niepodległość jak największej ilości państw.

Rzeczywistość polityczna jest dynamiczna, niektóre państwa upadają, a na ich miejscu wyrastają nowe, żywotne organizmy. Powstanie niektórych przebiega w sposób w miarę pokojowy, inne z kolei swoją drogę do niezależności muszą wywalczyć w długich i krwawych wojnach
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf