piątek, 2 września 2016

Koniec z teoriami spiskowymi na temat Haarp?

Wokół Haarp (High Frequency Active Auroral Research Program) wojskowego programu do badań naukowych powstały niemalże legendy. Ilość informacji dotyczących badań przeprowadzanych na terenie Alaski można znaleźć wiele. Na blogu zostały opisane najbardziej popularne teorie we wpisach "HAARP-broń masowej zagłady?", "HAARP do likwidacji!", "Jak działa HAARP". Jakie badania są tam prowadzone naprawdę?Nowe władze ośrodka badawczego otwierają szeroko drzwi dla ciekawskich zapraszając dosłownie na grilla. Ośrodek będzie udostępniony dla zwiedzających za darmo, w ten sposób chcą załagodzić napięcia i kontrowersje powstałe wokół ośrodka badawczego. Od 2013 roku ośrodek prowadzony jest przez University of Alaska's Geophysics Institute i zadaniem jest badanie poszczególnych poziomów atmosfery. 

Najpopularniejsze teorie dotyczące HAARP:
  • Hugo Chavez były prezydent twierdzi że HAARP spowodowało trzęsienie ziemi na Haiti
  • Jesse Ventura w jednej z wypowiedzi zasugerował, że HAARP emituje fale radiowe, które mają na celu przejąć kontrolę nad umysłami ludzi.
  • Wired podaje, że HAARP posiada technologię umożliwiającą zmianę biegunów Ziemi.
  • HAARP został zapoczątkowany przez nazistów jeszcze w okresie II Wojny Światowej.
źródło zdjęcia: gi.alaska.edu

2 komentarze:

  1. Ta ostatnia teoria zachacza nawet o prawdę... W międzywojniu Polacy zbudowali instalację tego typu do komunikacji z USA... a w czasie wojny Niemcy zrobili z tej bazy światowe centrum łączności

    OdpowiedzUsuń
  2. Kriegsmarine... a co do tego HAARP najprościej przyjąć, że pełni taką samą rolę Czarnobyl 2, czyli jest radarem pozahoryzontalnym.

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf