poniedziałek, 7 maja 2018

Asteroida lecąca blisko Ziemi -

Podczas gdy większość z nas spała smacznie z niedzieli na poniedziałek 15-16 kwietnia, obok Ziemi przelatywała asteroida, większa niż boisko piłkarskie. 


Znany jako 2018 GE3, jest jedną z większych skał, jakie kiedykolwiek przelatywały obok naszej planety - mowa oczywiście o obiektach zarejestrowanych. 2018 GE3 jest mniej więcej wielkością asteroidy, która spustoszyła Tunguskę w 1908 roku. Bezpośrednie uderzenie na zaludnionym obszarze mogło zniszczyć całe miasto.

Bliskie spotkania z asteroidami, takimi jak 2018 GE3, nie są tak rzadkie, jak byśmy tego chcieli. Podobne skały minęły blisko Ziemi w 2001 i 2002 roku, a kolejne w roku 2029. Prawdziwą szokującą rzeczą w niedzielnym locie było jednak to, że zupełnie nie wiedzieliśmy o istnieniu ewentualnego zagrożenia. Naukowcy zostali powiadomieni o tym potencjalnym niszczycielu  tylko 21 godzin wcześniej. 

To pokazuje nasze techniczne ograniczenia, jeśli chodzi o śledzenie asteroid. Podczas gdy mamy kontrolę nad większością tych, które są w stanie wywołać Armageddon , mniejsze, które wciąż mogą spowodować śmierć milionów pod naszym radarem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf