piątek, 4 maja 2018

Wspólnota Narodów przygotowana do wybrania swojego przyszłego przywódcyCommonwealth of Nations jest jednym z największych związków państw na świecie, składa się z 53 krajów, które w większości miały powiązania z Imperium Brytyjskiego. W grupie znajdują się takie kraje jak Wielka Brytania, Indie, Australia, Nowa Zelandia i Kanada wraz z dużymi graczami regionalnymi, takimi jak Nigeria i Kenia.


Od momentu powstania w 1949 r. Wspólnota Narodów miała swojego brytyjskiego monarchę jako swojego przywódcę ceremonialnego: najpierw Jerzego VI, a następnie królową Elżbietę II. Jednak w przepisach Rzeczpospolitej nic nie mówi, że brytyjski monarcha musi być szefem. To właśnie sprawia, że ​​piątkowe spotkanie jest tak interesujące. Według plotki  rozpoczną rozmowy, aby wybrać swojego następnego lidera. Jest duża szansa, że ​​nie będzie to książę Karol. 

Królowa Elżbieta ma 91 lat. Nawet jeśli ma najlepszą wolę na świecie, prawdopodobnie nie będzie jej już zbyt długo. To oznacza zmianę władzy na króla Karola III wWielkiej Brytanii, nie jest jednak powiedziane, że Karol zostanie przywódcą. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf