czwartek, 17 maja 2018

Najlepiej zaplanowany atak terrorystyczny w historii USA

11 września 2001 roku był jednym z najgorszych dni w historii nowożytnej Nowego Jorku. Atak terrorystyczny, który do dnia dzisiejszego budzi wiele kontrowersji, zebrał żniwo prawie 3 tysięcy osób. Niewiele osób jednak wie o tym, że potencjalnych ofiar ataku może być znacznie więcej.


11 września 2001 roku, samoloty uderzyły ​​bliźniacze wieże w Nowym Jorku, w wyniku uderzenia zmarło 2.996 osób. To był straszny moment i najgorszy atak terrorystyczny w Stanach Zjednoczonych. Liczba ofiar będzie rosnąć w ciągu najbliższych lat. 

Wiele osób bało się latać po 11 września, w wyniku czego ilość pasażerów linii lotniczych spadła o 20 procent. W rezultacie dużo więcej osób pokonywało olbrzymie odległości samochodami, co jest o wiele bardziej niebezpieczne. W ciągu 12 miesięcy po atakach, około 1,595 więcej Amerykanów zginęło w wypadkach samochodowych.

Gorszy był jednak wzrost zachorowań na raka. Bliźniacze wieże zostały zbudowane z 400 ton azbestu, który rozprzestrzenił się po mieście, gdy zawaliły się wieże. Ta chmura azbestu objęła okręg miasta w którym mieszka około 410 000 ludzi. Ilość zachorowań na nowotwory stale rośnie w Nowym Jorku.

Respondenci ucierpieli najgorzej. Około 70 procent personelu ratunkowego, który pomógł w tym dniu, teraz cierpi na problemy z płucami. Około 1400 osób zginęło w ciągu 10 lat po tragedii. Kolejnych 1140 reagujących rozwinęło raka od tego tragicznego dnia.

1 komentarz:

  1. To było grzeczne podsumowanie tego, co działo się niecałe 17 lat temu.
    Wszyscy jednak wiedzą (dzięki wrodzonej samowiedzy), że ten, tzw atak terrorystyczny - WTC, Pentagon, czy Pensylwania - to kłamstwo tzw "wyższej" nacji, nie mające jakiegokolwiek poparcia w faktach i dowodach.
    WTC zostało bowiem wyburzone przy pomocy ładunków nuklearnych, a zdjęcia z Pensylwani pokazują miejsce po pikniku typu ognisko, lub po amerykańsku grill.
    O Pentagonie nie warto nawet mówić, bo każdy maluch kiedy zobaczy to, co zostało po tym "strasznym wydarzeniu" - śmieje się do rozpuku. Po silnikach "samolotu" nie został nawet ślad, a na taborecie stoi monitor. I wiemy, że była to rakieta. Jaka i czyja, też wiemy, ale nie mówimy. Pozdrawiam jak zwykle bardzo serdecznie.

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf