poniedziałek, 21 maja 2018

Google, pokazuje w jaki sposób manipuluje i wpływa na decyzje użytkownika

Przeciekła wewnętrzna koncepcja wideo od Google stanowi niepokojące spojrzenie na dystopijną przyszłość, którą firma mogłaby osiągnąć, gdyby zachowała księgę ludzkich zachowań i wykorzystywała ją do manipulowania decyzjami i przyszłymi pokoleniami.


Stworzony w 2016 roku przez Nicka Fostera, szefa projektu X i współzałożyciela Laboratorium Bliskiej Przyszłości, 9-minutowy film wykorzystuje dziedzinę epoletetyki Lamarckian jako metaforę, w jaki sposób Google może przechowywać bieżące dane o aktywności behawioralnej w księdze, aby podnieść wartości firmy, oferować usługi i produkty oraz w zasadzie dyktować zachowanie całych populacji.

Ogólnie rzecz biorąc, epigenetyka Lamarckiana utrzymuje, że formy życia pozyskują informacje ze swojego otoczenia i przekazują je w swoich genach. Jeśli spojrzymy na sposób, w jaki używamy naszych telefonów jako reprezentacji tego, kim jesteśmy, globalna księga zawierająca dane na temat "działań, decyzji, preferencji, ruchu i relacji" może zostać przekazana innym użytkownikom podobnie jak informacje genetyczne . Ta informacja może być zsekwencjonowana podobnie jak ludzki genom, dzięki czemu "coraz dokładniejsze przewidywania dotyczące decyzji i przyszłych zachowań".Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf