środa, 30 maja 2018

Walka z opozycją w Francji

W jaki sposób można tłumić opozycję? Wystarczy wprowadzić prawo, które ma na celu blokowanie "fałszywych wiadomości". Nie mówimy tutaj o skandalach obyczajowych jakie mają miejsce w USA. Tylko o o sytuacji, w której opozycja analizuje zmiany prawa opisując konsekwencje - takie publikacje będą blokowane. Francuskie raporty AFP :


Francja jest najnowszym krajem, który próbuje walczyć z plagą fałszywych wiadomości z przepisami - ale przeciwnicy twierdzą, że prawo nie zadziała, a nawet może zostać użyte do uciszenia krytyków.

Projekt ustawy, mający na celu powstrzymanie tego, co rząd nazywa "manipulacją informacją" w okresie poprzedzającym wybory, zostanie przedyskutowany w czwartek w parlamencie z myślą o jego wprowadzeniu w życie podczas przyszłorocznych europejskich plebiscytów parlamentarnych.

Pomysł na projekt ustawy przyszedł prosto od prezydenta Emmanuela Macrona, który sam był celowany podczas kampanii w 2017 roku przez internetowe plotki, że jest gejem i miał tajne konto bankowe na Bahamach.

Zgodnie z prawem władze francuskie byłyby w stanie natychmiast wstrzymać publikację informacji uznanych za fałszywe przed wyborami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf