poniedziałek, 22 lipca 2013

Czy CIA chce kontrolować pogodę?

CIA planuje zbadać, jak ludzie mogą potencjalnie kontrolować globalne zmiany klimatu. Dwuletni projekt prowadzony przez National Academy of Sciences finansowany jest przez CIA i oficjalnie "ma na celu zapewnienie starannej analizy oraz stworzenie jasnych podstaw naukowych w zakresie geoinżynierii i zmian klimatu". Do czego zmierza CIA?

fot. 3.bp.blogspot.com
"To naturalne, że w obszarze tak istotnych kwestii jak zmiany klimatu nasza agencja będzie współpracować z naukowcami", podkreśla rzecznik CIA Edward Price. "Chodzi o to, aby lepiej zrozumieć to zjawisko i jego konsekwencje dla bezpieczeństwa narodowego", dodaje. Geoinżynieria oraz zmiany klimatu to temat szeroko dyskutowany w ostatnim czasie w USA. Jednym z potencjalnych pomysłów naukowców pracujących dla CIA ma być "zarządzanie energią słoneczną". Strategia miałaby polegać na wysyłaniu specjalnych cząstek do wysokich sfer atmosfery w celu doprowadzenia do np. ochłodzenia klimatu i łagodzenia skutków globalnego ocieplenia. 

David Keith z Harvard University, zwolennik badań nad zmianami klimatu podkreśla, że "wiele z tych propozycji jest zasadniczo wykonalnych, stosunkowo tanich i możliwych do wdrożenia". Jeśli naukowiec ma rację, to już niebawem kraje lub indywidualne osoby będą mogły używać podobnej technologii do realizacji własnych ambicji. Podobne próby podejmowane były już wcześniej. Warto przypomnieć chociażby, że w lipcu 2012 roku, amerykański przedsiębiorca Russ George starał się stworzyć gigantyczny rozkwit planktonu na Pacyfiku, który umożliwić miał pochłanianie dwutlenku węgla i jego "magazynowanie" na dnie morza. 

Nowy projekt realizowany przez CIA to nie pierwszy raz, kiedy amerykański rząd próbuje manipulować siłami natury. Podczas wojny w Wietnamie, armia USA miała podobno "sterować" chmurami, próbując zalać Ho Chi Minh Trail i zdobyć taktyczną przewagę wojskową. Wiele lat później, chińskie "Biuro Zmian Pogody" ingerowało w pogodę przed Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie celem uniknięcia opadów na nowych stadionach. Zarówno CIA jak i współpracujący naukowcy odmówili odpowiedzi na pytania co do przyszłego wykorzystywania tego typu technologii dla celów wojskowych...

Jakie Waszym zdaniem CIA ma plany względem zmian klimatu?Twórcą artykułu jest Victor Orwellsky, autor powieści "Kod Władzy". Powielanie treści artykułu bez podania źródła jest zabronione.

12 komentarzy:

 1. Przynajmniej w końcu do tego sie przyznali oficjalnie;) od dawna można było tego się domyślać. Zastanawia mnie tylko dlaczego teraz tak się tym chwalą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może chodzić o odwrócenie uwagi od innych kwestii lub zamaskowanie działań wywiadowczych pod przykrywką działalności naukowo-badawczej.

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. nie wiem czy Pan wie, ale zawieszono projekt HAARP! Być może pracują o tym, o który pisze się na blogu

   Usuń
  2. To prawda, też o tym słyszałem. Coś chyba poszło nie tak w pierwotnym projekcie.

   Usuń
  3. Potwierdzam Pana zdanie. W ostatnim czasie zawieszono prace nad projektem HAARP. Być może to jednak działanie celowe, którego konsekwencje poznamy znacznie później.

   Usuń
 3. Nie tylko USA służby specjalne innych mocarstw też

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak dla mnie to będzie grubsza sprawa

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo interesujący blog i teksty. Pozdrawiam, Andrzej Korelius

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowo i zapraszam częściej! ;)

   Usuń
 6. Gorąco zachęcam do lektury najnowszego artykułu:

  PILNE: Detroit ogłosiło bankructwo! Czy to koniec amerykańskiego snu?

  http://www.orwellsky.blogspot.com/2013/07/pilne-detroit-ogosio-bankructwo-czy-to.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Te wszystkie "mądre głowy" dla mnie przypominają "ucznia czarnoksiężnika", grzebią w czymś o czym mają niewielkie pojęcie i nie są w stanie przewidzieć wszystkich skutków, szczególnie długofalowych, także dla siebie. A co do HAARP... to myślę, że ponieważ zrobiło się o tym zbyt głośno, to puścili zasłonę dymną, że ponownie zacytuję: "po co babcię denerwować..."

  xxx

  OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf