czwartek, 10 kwietnia 2014

Zaginiony samolot MH370. Jakie teorie narosły wokół zaginięcia samolotu malezyjskich linii lotniczych?

Tajemnicze zniknięcie samolotu w krótkim czasie zaowocowało ogromną ilością najprzeróżniejszych teorii próbujących wyjaśnić co tak naprawdę się wydarzyło. Poniżej lista najciekawszych, najoryginalniejszych i ... najdziwniejszych.

fot. Wikipedia

Porwanie przez obcych - Boeing 777 został uprowadzony przez kosmitów. To teoria promowana między innymi przez cytowanego już przez "Kod Władzy" bloggera kryjącego się pod pseudonimem UFO BLOGGER. Za powstaniem teorii ma stać informacja od malezyjskich sił lotniczych, że w pobliżu samolotu w pewnym momencie widoczny był niezydentyfikowany obiekt latający. Ale czy od razu musieli być to kosmici?
 
 


Trójkąt Bermudzki - samolot zniknął daleko od Karaibów, ale to nie przeszkadza winić za to Trójkąt Bermudzki nawet jeśli znajduje się on po drugiej stronie globu. To było z resztą wyjaśnienie jakiego użył jeden z czołowych malezyjskich polityków.

Terroryści porwali lot MH370 - Malezja to kraj, który od lat boryka się z problemem terroryzmu, istnieje więc pewna doza wiarygodności dla tej teorii. Problem w tym, że samolot zniknął wiele dni temu, a terrorystom zależy przede wszystkim na rozgłosie.

Tajemnicza broń - samolot padł ofiarą nowej, tajemniczej broni o nieznanym zasięgu, która przejęła kontrolę, lub też po prostu strąciła boeinga do Oceanu i to tak skutecznie, że zagładzie uległa nawet czarna skrzynka. To teoria wygłoszona przez Mike'a Adamsa z NaturalNews. Pytanie: skoro jakieś mocarstwo lub grupa ludzi dysponuje tak potężną bronią to po co strącać cywilny samolot z cywilami na pokładzie? Efektu propagandowego nie ma tu zbyt wiele...

Niewidzialny samolot - na pokładzie MH370 znajdował się zespół ludzi, którzy sprawili, że Boeing 777 stał się kompletnie niewidzialny a następnie wylądował najprawdopodobniej na terenie jednej z baz US Air Force. Skąd teoria? Podobno leciało na nim aż 20 osób pracujących dla Departamentu Obrony USA. Pytanie: jeśli mieli ze sobą tak zaawansowaną technologię to jak wnieśli ją na pokład malezyjskich linii lotniczych? (źródło)
 
Samolot porwano bo leciał na nim bardzo ważny człowiek - a dokładnie  jeden z najważniejszych techników malezyjskiego oddziału IBM. Jego wiedza i umiejętności były na tyle cenne, że USA lub Chiny mogły pokusić się o porwanie całego samolotu tylko po to by zdobyć dostęp do tego człowieka.


A co na to czytelnicy "Kodu Władzy"? Macie jakieś swoje przemyślenia w tej materii?

1 komentarz:

  1. Szczerze mówiąc nie interesuję się, aż tak bardzo tym wydarzeniem, ale ostatnio rzuciło mi się w oczy takie oto wideo:

    http://www.trueactivist.com/gab_gallery/this-is-the-real-reason-flight-370-disappeared/

    Dość ciekawe moim zdaniem.

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf