wtorek, 8 kwietnia 2014

Zwierzęta masowo uciekają z parku Yellowstone. Co się dzieje?

Panika w sieci w związku z informacjami napływającymi z okolic Parku Yellowstone. Za jej wybuchem stoją filmy pokazujące ucieczkę zwierząt żyjących w tym najstarszym na świecie parku narodowym. Mówi się o zagrożeniu wybuchem wulkanu...


Około 20 marca na portalu YouTube opublikowany został film nagrany z wnętrza samochodu przejeżdżającego przez park Yellowstone. Widać na nim duże stado bizonów biegnące po asfaltowej drodze, jak twierdzi autor, w kierunku przeciwnym do centrum parku. Zwierzęta nie wyglądają jakby znalazły się tam przypadkowo i spokojnie szukały pożywienia, zdają się przed czymś uciekać.

Film wkrótce został dostrzeżony przez internautów i wkrótce rozprzestrzenił się po sieci. Wiadomość o uciekającej zwierzynie szybko stała się źródłem różnych teorii próbujących wyjaśnić co mogło je spowodować. Największą popularność zdobyła ta, która mówi, że bizony zachowują się podobnie jak inne zwierzęta instynktownie wyczuwające zagrożenie - w tym przypadku może być to wybuch wulkanu, który znajduje się na terenie parku Yellowstone. Przypomnijmy - w zeszłym roku do wiadomości publicznej podano doniesienia geologów twierdzących, że wulkan ten jest 2,5 raza większy niż dotychczas myślano. Jego ostatnia wielka erupcja miała miejsce ponad 600 tysięcy lat temu, ale teren wokół niego wciąż pozostaje aktywny sejsmicznie.

Powyższa informacja wygląda jednak na kolejną panikę wywołaną nieprawdziwą bądź mocno naciągniętą historią i teorią. Przede wszystkim od publikacji filmu z biegnącymi bizonami minęło już ponad 3 tygodnie, w Yellowstone jednak wciąż cisza. Co więcej przyczyną, dla której bizony tak biegły było po prostu nadejście wiosny co sprawia, że te zwierzęta dość często zachowują się nieco inaczej niż zwykle. W razie potrzeby ogromne ilości geologów i sejsmografów wciąż pracuje w okolicach parku Yellowstone i w razie potrzeby zapewne przynajmniej kilku z nich z pewnością nie omieszkałoby o tym poinformować internautów.1 komentarz:

 1. W ślad za bizonami teraz łosie uciekają z Yellowstone
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=hIEIU9S30l8

  Najpierw był bizony, które uciekały z Yellowstone. Teraz przyszedł czas na łosie. Wkrótce pewnie także ludzie zaczną opuszczać ten teren, ponieważ wszystkich niepokoją dziwne oznaki, pisze 2127news.net.

  Kalifornia i Alaska znajdują się w bardzo niebezpiecznym uskoku. Jeśli dojdzie tam do trzęsienia ziemi, super wulkan Yellowstone na pewno nie pozostanie bierny. Trzęsienia ziemi na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, są znakiem, że wspomniana platforma zaczęła się poruszać.

  To tylko kwestia czasu. Wulkan na pewno eksploduje. Eksperci twierdzą, że Yellowstone nie jest uśpiony. Wystarczy poobserwować gejzery w Parku Yellowstone. To, co się tam dzieje, nie było wcześniej odnotowywane w takiej skali. Dym stale unosi się nad terenem. Czasami odczuwalne są drobne drgania. Coś się dzieje!
  http://www.youtube.com/watch?v=w3xgseLQEBU&feature=player_embedded

  http://www.wis.org.pl/forum/viewtopic.php?f=138&t=32&start=540

  Ponoć ludzie także sprzedają domostwa. To ciekawe - jeden ze strachu sprzedaje, a drugi (przypuszczam okazyjnie) kupuje???

  OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf