czwartek, 12 czerwca 2014

Futurystyczna technologia, zobacz 10 wynalazków, które już niedługo staną się rzeczywistością!

Fani science-fiction co raz częściej dostrzegają, że przedmioty, które jeszcze kilka lat temu były jedynie przedmiotem spekulacji i marzeń technologicznych maniaków, dziś stają się osiągalne i już wkrótce trafią do naszych domów.
1. Jet Pack International H202, czyli napędzane wodorem jetpacki (plecaki z napędem odrzutowym), które pozwalają latać z prędkością 77 mil na godzinę na wysokość 250 stóp. Póki co niestety najdłuższy czas jaki były w stanie unosić człowieka w powietrzu wynosił 33 sekundy.2. Aerofex Aero-X - to coś dla fanów Gwiezdnych Wojen, unoszący się w powietrzu pojazd napędzany jest silnikiem o mocy 240 koni i osiąga prędkość 45 mil na godzinę.


3. Proteza ze zmysłem dotyku - jak sama nazwa wskazuje ma ona zdolność przekazywania wrażeń do zakończeń nerwowych w ciele noszącej ją osoby. Sztuczna "dłoń" staje się więc zdolna odczuwać fakturę przedmiotu oraz siłę nacisku.4. TALOS - czyli Tactical Assault Light Operator Suit, specjalny kombinezon zapewniający ochronę przez pociskami, uderzeniami i ogniem. Może on już wkrótce stać się nowym wyposażeniem armii amerykańskiej, póki co jednak trwają prace nad użytecznym prototypem, który ma się pojawić już w 2018 roku.


5. Titan Arm to nic innego jak zwiększający siłę egzoszkielet, który pozwoli przeciętnemu człowiekowi dźwigać ogromne ciężary, natomiast niepełnosprawni zyskają szansę na ponowne wzmocnienie osłabionych przez różne schorzenia kończyn.
6. Super Maglev - to ulepszona wersja superszybkiego pociągu póki co kursującego w Japonii i Chinach. Nowa, ulepszona wersja ma być jednak w stanie osiągnąć prędkość przekraczającą 250 mil na godzinę.7. Cave2 to w pełni wirtualna przestrzeń, wypełniona 72 panelami LCD, stwarza możliwość przeniesienia się do zupełnie innego świata.
8. Żywność drukowana 3D - ta technologia przypomina się z kolei fanom Star Treka, skoro jednak współczesne drukarki 3D są zdolne tworzyć coraz bardziej złożone przedmioty z plastiku, to czemu nie byłyby w stanie przygotować odpowiednio wyglądających dań z proszku?9. Bezprzewodowe ładowanie - koniec z kablami i wtyczkami, dzięki tej technologii przedmioty będą w stanie ładować się pozostając w bezpośrednim zasięgu fal magnetycznych.10. Storedot - błyskawicznie ładująca się bateria. Coś co z pewnością ułatwi życie wielu użytkownikom elektronicznym gadżetów, nowy rodzaj baterii będzie w stanie uzyskać pełną wydajność już w 30 sekund.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf