wtorek, 15 stycznia 2013

Chcesz zostać hakerem? Zapisz się do szkoły!

Cyber Korpus (Cyber Corps) to unikatowy dwuletni program na Uniwersytecie w Tulsa, który uczy jak zostać prawdziwym szpiegiem i hakerem w cyberprzestrzeni. Studenci uczą się m.in. wykorzystywania nowoczesnych urządzeń śledzących, fałszowania informacji na Facebooku, z sukcesem piszą także zaawansowane wirusy komputerowe. 

fot. rawstory.com
Absolwenci Cyber Corps bez większych problemów znajdują zatrudnienie w CIA oraz Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Pentagonu, która koordynuje amerykański program szpiegostwa cyfrowego. Najbardziej utalentowani trafiają także na wysokie stanowiska w FBI, NASA oraz do Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Pentagon przeznacza rocznie ponad 3 miliardy dolarów dla bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Według anonimowych źródeł znaczna część tych środków trafia na kształcenie nowych adeptów hakingu i szpiegostwa w sieci. Mogą potwierdzać to niedawne słowa Sekretarz Obrony Leona Panetty, który ostrzegł w przemówieniu, że "cyber-atak terrorystyczny mógłby sparaliżować naród. Ameryka potrzebuje coraz większej rzeszy specjalistów do walki z rosnącym zagrożeniem".

Sujeet Shenoi, naturalizowany obywatel z Indii, który założył cyber program na Uniwersytecie w Tulsie, nie ukrywa bezpośrednich relacji uczelni z CIA oraz Departamentem Bezpieczeństwa Wewnętrznego już na poziomie kształcenia przyszłych hakerów. Każdy student jest przypisany do specjalnego laboratorium policyjnego i na bieżąco pomaga rozwiązywać aktualne zagrożenia w sieci we współpracy ze służbami bezpieczeństwa. 

Aby zostać przyjętym do specjalnego korpusu trzeba być obywatelem USA. Potencjalny kandydat musi być także zdolny do uzyskania dostępu do dokumentów z klauzulą ​​"ściśle tajne" lub wyższej. 

Czy Waszym zdaniem tego typu szkoły mają przyszłość? Czy hakingu może nauczyć się każdy?5 komentarzy:

 1. ciekawy pomysl;) moze otworzmy taki oddzial na polskim uniwersytecie;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może jakaś politechnika będzie zainteresowana takim kierunkiem?;)

   Usuń
 2. program cyber corps na stronie uniwersytetu, ciekawy pomysl na biznes:

  http://www.utulsa.edu/cybercorps

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak widać haking i cyber-szpiegostwo zaczynają być wolnym zawodem, którego każdy może się nauczyć. Takie oczekiwania stawia przed nami (a właściwie i przed rządami państw) rozwój Internetu. Dziś informacja i przewaga w sieci otwierają wręcz nieograniczone możliwości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Paranoja, za pieniądz mozna juz nie absoltnue wszystko.

  Pozdrawiam, Adam Z.

  OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf