sobota, 7 lipca 2012

"Szósty zmysł" u amerykańskich żołnierzy. Kolejna technologia rodem z science fiction

Technologie wojenne powoli zbliżają się do rozwiązań rodem z literatury science fiction. Regularnie na tym blogu staram się informować o nowych odkryciach i najciekawszych rozwiązaniach technicznych, które już wkrótce pojawią się na polu walki. Za przykład niech posłuży głośny obecnie temat dronów, które zostały opisane na tym blogu we wrześniu 2011 roku, w czasie kiedy mało kto jeszcze zajmował się tym tematem (Zobacz wpis: Atak dronów).

Dwa dni temu w internetowym serwisie BBC pojawiło się interesujące doniesienie na temat nowej, będącej obecnie w fazie testów broni, w którą być może już wkrótce zostaną wyposażeni amerykańscy żołnierze stacjonujący w Afganistanie. Chodzi o opracowane przez agencję DARPA urządzenie zdolne radykalnie przyspieszyć sygnały przekazywane przez ludzkie mózgi uwalniając coś co potocznie nazywamy "szóstym zmysłem"

Interesujące jest to, że "szósty zmysł" traktowany jest w US Army bardzo poważnie. Obdarzeni nim żołnierze bardzo często znajdują się na czele konwojów jadących po afgańskich bezdrożach a ich zadaniem jest wcześniejsze rozpoznanie potencjalnego zagrożenia. Bardzo często żołnierze ci posiadają swoistą intuicję, która pozwala szybciej niż inni zareagować na wszelkie budzące ich podejrzenie sytuacje. Jak deklarują przedstawiciele DARPA, dzięki opracowanej przez nich technologii już wkrótce podobne umiejętności nabędą również inni żołnierze.


Wszystko dzięki wykorzystaniu P300, rodzaju fal mózgowych, które podświadomie rozpoznają anomalie w otoczeniu. Stworzone przez DARPA urządzenie stanowi połączenie elektroencefalografu (EEG) i specjalnych gogli, które gromadzą informacje z otoczenia. Mózg ludzki sam rozpoznaje zagrożenie po czym za pośrednictwem urządzenia błyskawicznie informuje o nim żołnierza.

Z danym uzyskanych podczas testowania prototypów wynika, że urządzenie to pozwoli poprawić czas reakcji amerykańskich żołnierzy aż o 30%, pozwalając im szybciej i dokładniej ocenić potencjalne zagrożenie.

źródło: BBC

3 komentarze:

 1. Kontrola umysłu.
  Plan nazistów,którzy po wojnie przybyli do USA wchodzi w końcową fazę.
  Globalni bankierzy,finansując różne projekty osiągnęli sukces,jeżeli wogóle tak okropne poczynania można nazwać sukcesem.

  Chcą zawładnąć umysłami żołnierzy,aby ci bezwarunkowo spełniali ich wolę.
  Za pomocą wszczepianych chipów i używania fal niskiej częstotliwości umysł ludzki zaczynał wariować,by móc być w pełni kontrolowany.
  Projekt Monarch,czy MK-Ultra są tego przykładami.
  Tworzono,i tworzy się super żołnierzy,którym podwyższa się pożądane cechy.

  Zwieńczeniem tego wszystkiego jest chip RFID.


  Pilot6

  OdpowiedzUsuń
 2. Chip RFID jest jedynie narzędziem, które być może będzie zdolne przekazywać sygnały pochodzące z innych źródeł. Piszę jednak "być może", bo na ile śledzę temat to nie trafiłem jeszcze na jednoznaczne informacje, które świadczyłyby o tym, że technologia ta może zostać wykorzystana.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwsza reklama chipa RFID
  http://www.youtube.com/watch?v=zgGAUzu3BAg

  ZGINIESZ NA WŁASNE ŻYCZENIE - Chipy - znamię bestii
  http://www.youtube.com/watch?v=kg9PM56OZyI&feature=related

  To nie bajka,kryzys,który rozszaleje się na całym świecie,będzie mógł zostać zastopowany,tylko wtedy,gdy społeczeństwo zaakceptuje pieniądze bezgotówkowe.
  Chip RFID będzie rozwiązaniem,które przyniesie nam zgubę.

  Na jakiej zasadzie działa ten chip?
  Wysyła on sygnał do satelity,która przez to będzie miała o nas wszystkie informacje.
  Człowiek będzie pozbawiony własnej woli,na rzecz kontroli umysłu.


  Pilot6

  OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf