Encyklopedia spisku

Wiele się mówi o teoriach spiskowych, niewiele zaś o ich twórcach. Wydaje mi się, że jednym z podstawowych błędów, jakie popełniają najprzeróżniejsi badacze tajemnic, jest to, że często powielają je bez najmniejszej refleksji. Co więcej, Internet umożliwił proste kopiowanie tekstów często bez podawania źródła. Z czasem zaś zanika już zupełnie co, kto i gdzie coś napisał. Łatwo takie tezy obalić albo po prostu zbagatelizować jako nieudokumentowane. W związku z tym postanowiłem przygotować coś, co może w przyszłości rozrośnie się do postaci roboczo przeze mnie nazwanej „Encyklopedii spisku”. Będę się w jej ramach starać przybliżać czytelnikom sylwetki najprzeróżniejszych badaczy tak zwanych „teorii spiskowych”.Antony C. Sutton - (1925-2002) – ekonomista, historyk i pisarz angielskiego pochodzenia. Sutton zajmował się historią pomocy jakiej udzielała amerykańska finansjera totalitarnym reżimom w Europie, przede wszystkim Związkowi Sowieckiemu i III Rzeszy. Udowodnił, że technologia, która pozwoliła Związkowi Sowieckiemu zbudować swoje imperium, pochodziła z USA. 

więcej...


Operacja fałszywej flagi - zwana też działaniem fałszywej flagi to tajna operacja prowadzona przez rząd, korporacje lub inne organizacje, mająca na celu wprowadzenie w błąd opinii publicznej poprzez stworzenie wrażenia, że dane działanie zostało dokonane przez innego sprawcę. 


Współczesne operacje fałszywej flagi - wiele operacji, które wymieniłem w poprzednim artykule na ten temat została ujawniona dopiero po wielu latach, część z nich udowodnili niezależni badacze, historycy lub dziennikarze, inne ujawniono dzięki pracy konkurencyjnych służb specjalnych, w końcu niektóre po prostu odtajniono i podano do publicznej wiadomości.
Sorcha Faal - to jedno z najbardziej tajemniczych i kontrowersyjnych źródeł informacji. Niewiele można się o nich dowiedzieć bezpośrednio, a wiele tego co na jej/jego temat można znaleźć jest często ze sobą sprzeczne. Warto jednak przyjrzeć się temu źródłu, gdyż często okazuje się, że to właśnie stamtąd pochodzą najbardziej sensacyjne wieści.

więcej...

Benjamin Fulford - urodził się w 1961 roku w Kanadzie. Od strony ojca pochodzi z jednej z najbardziej znaczących kanadyjskich rodzin, zaś jego matka była pochodzenia polsko-żydowskiego. Chińskie tajne stowarzyszenie z siedzibą na Tajwanie, które w późniejszych tekstach określa on mianem “The White Dragon Society” poprosiła Fulforda, by został jej rzecznikiem w świecie Zachodnim i w jej imieniu kontaktował się z wpływowymi osobami z zachodniego kręgu kulturowego.

  więcej...

Protokoły mędrców Syjonu - trudno jest znaleźć dokument budzący równie wiele kontrowersji co “Protokoły mędrców Syjonu”. Na temat jego autentyczności od prawie stu lat dyskutują przedstawiciele świata nauki, dziennikarze i politycy. W niektórych krajach “Protokoły” stały się jak najbardziej poważną lekturą.

więcej...


Alex Jones - urodził się 11 lutego 1974 w Dallas w stanie Teksas (USA). Jest znanym komentatorem, prezenterem radiowym, reżyserem a także aktywistą. Popularność zdobył prowadząc program The Alex Jones Show.
  więcej...


Towarzystwo Białego Smoka - według Fulforda liczy ona ponad 1,5 miliona osób. Daje im to nie tylko ogromną przewagę liczebną wobec zachodnich tajnych stowarzyszeń. Twierdzi on również, że posiadają oni wśród swoich członków doskonale wyszkolonych zabójców, którzy gotowi są dokonać serii zabójstw na najbardziej wpływowych osobach.
więcej...


Egzorcysta - ksiądz Malachi Martin - (1921-1999) ksiądz katolicki, egzorcysta, były członek zakonu jezuitów. Człowiek niezwykle wykształcony, posiadacz aż trzech doktoratów. Był profesorem Papieskiego Instytutu Pontyfikalnego, władając w blisko dziesięciu językami.

więcej...

Cudownie przemieniony - David Vaughan Icke - urodzony 29 kwietnia 1952 roku w Leicester w Anglii. Przez pięć lat (do 1973 roku) grał jako bramkarz w klubach piłkarskich Coventry City i Hereford United. Z powodu choroby musiał zakończyć karierę piłkarską, pozostał jednak związany ze sportem pracując między innymi dla BBC jako dziennikarz.

  więcej...

Mudżahedin - Syed Zaid Hamid - pakistański publicysta, komentator ds. bezpieczeństwa, założyciel think tanku Brasstacks. Urodził się w Karachi w Pakistanie w 1964 roku. Jego ojciec był oficerem Armii Pakistanu. W 1980 roku na uniwersytecie w Karachi uzyskał tytuł licencjata z inżynierii komputerowej.

  więcej...  

Badacz globalnego spisku - Michel Chossudowsky - przyszedł na świat w 1946 roku w Kanadzie.Przed odejściem na emeryturę Chossudovsky wykładał na wielu uczelniach na całym świecie, doradzał rządom krajów rozwijających się oraz organizacjom międzynarodowym. Związany z kanadyjskim ruchem antywojennym po 11 września w swojej publicystyce wskazywał na powiązania między CIA, Al-Kaidą i Osamą Bin Ladenem. Jego książki przetłumaczono na ponad 20 języków.

więcej...

Tajemnica granitowych głazów - na najwyższym ze wzgórz otaczających miasteczko Elberton, gdzieś na głębokiej prowincji amerykańskiego stanu Georgia znajduje się jedna z najbardziej zagadkowych współczesnych budowli. Pięć ważących 119 ton i wysokich na sześć metrów granitowych tablic od 30 lat nie daje spokoju wielu ludziom. Kto je tam postawił? W jakim celu?
 więcej...

Cudownie nawrócony - Brat Nathanael - Jest jedną z najbardziej dziwacznych i charakterystycznych postaci w Internecie. Wygłasza kazania na ulicach amerykańskich miast wzywając do nawrócenia i porzucenia dotychczasowej drogi życia. Równocześnie jednak posiada własną stronę internetową, vbloga, na którym publikuje swoje oświadczenia a także fundację, której zadaniem jest wspieranie jego działalności misyjnej.

więcej...Tajemniczy radiowiec - Jeff Rense - Jego strona jest jednym z najważniejszych miejsc poruszających tematykę teorii spiskowych, sam siebie tytułuje "liderem alternatywnych wiadomości". Z drugiej jednak strony niewiele wiadomo o nim samym, często popada w konflikt z innymi publicystami, a niektóre spory skończyły się w sądzie. Jeff Rense to jednak wciąż jeden z najbardziej wpływowych "alernatywnych" dziennikarzy w sieci.

więcej...

Wkrótce kolejne wpisy, jeśli chcesz zaproponować artykuł do Encyklopedii, skontaktuj się z autorem.

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf