poniedziałek, 29 listopada 2021

Nowa mutacja COVID-19 to 'omicron', dlaczego WHO pominęło literę "Xi"?

 Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wyjaśniła, dlaczego pominęła greckie litery „nu” i „xi” w ciągu nazw nowego wariantu COVID-19 Omicron.

Najlepsze praktyki WHO w zakresie nazewnictwa nowych chorób zostały opracowane we współpracy z Organizacją ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) ONZ oraz Światową Organizacją Zdrowia Zwierząt (OIE) w 2015 r.

„Nie jest jasne, czy istnieje inny powód decyzji o pominięciu Nu i Xi, ale historia WHO z dochodzeniem w sprawie pochodzenia pandemii podsyciła spekulacje na temat motywu politycznego” – zasugerował Jonathan Turley z George Washington University. „Jest to demonstracja utrzymujących się problemów z wiarygodnością organizacji po jej pierwotnym dochodzeniu. Nawet nowy panel został skrytykowany za brak równowagi i pochodzenie jego członków."


Z kolei w oświadczeniu dla The Epoch Times, WHO oświadczyło w sobotę: 

„Dwie litery zostały pominięte — Nu i Xi — ponieważ Nu zbyt łatwo pomylić z „nowym”, a Xi nie było używane, ponieważ jest to popularne nazwisko, a najlepsze praktyki WHO dotyczące nazywania nowych chorób… sugerują unikanie „obrażania jakichkolwiek grup kulturowych, społecznych, narodowych, regionalnych, zawodowych lub etnicznych”


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf