środa, 4 lutego 2015

Na Marsa w dwa dni, na Księżyc w 3,6 godziny. SIlnik kwantowy zrewolucjonizuje dzisiejszy świat!

Niezwykły prototyp rosyjskiego inżyniera może być początkiem prawdziwej rewolucji porównywalnej chyba tylko z wprowadzeniem silnika parowego i silnika spalinowego. W 2009 roku Władymir Leonow opublikował wyniki testów jakie przeprowadził na silniku kwantowym, którego prototyp ma być 5 tysięcy razy bardziej efektywny silnika rakietowego.Jak twierdzi Leonow prace nad projektem wciąż nie wyszły poza etap prototypów, jednakże w czerwcu 2014 roku udało się osiągnąć niezwykłe wyniki: ważący zaledwie 54 kilogramy silnik był w stanie zużywając 1kW energii elektrycznej wystartować z przyspieszeniem 10-12g i osiągnąć ciąg o wartości 500-700 kilogramów-siły.

Sam Leonow twierdzi, że jego odkrycie dokona prawdziwej rewolucji w świecie, jego silniki zużywają ułamek energii potrzebnej tradycyjnym silnikom odrzutowym, ponadto zwiększy sie maksymalna prędkość jaką będzie on w stanie osiągnąć. W przetłumaczonym na język polski wywiadzie utrzymuje on, że statek kosmiczny z nowym napedem będzie w stanie osiągnąć prędkość 1000km/s (przy 18km/s "zwykłej" rakiety), co oznacza, że czas lotu na Marsa skróci się nawet do 42 godzin, podczas gdy na Księżyc będziemy w stanie dolecieć już w 3,6h.

Brzmi niesamowicie? To nie wszystko, również na Ziemi loty staną się znacznie bardziej opłacalne a przy tym szybsze, nowy rodzaj samolotu będzie w stanie pokonać trasę z Moskwy do Nowego Jorku w godzinę (teraz leci ok. 10h) zużywając przy tym tak znikomą ilość paliwa, że tankować będzie musiał co kilka lat.

W końcu samochody - one również się zmienią, ich żywotność niezwykle wręcz wzrośnie,osiągając 50-100 lat, do tego wyposażone w poduszkę antygrawitacyjną zaczną latać.

Fantastyka? Leonow twierdzi, że jego prototyp jest jak najbardziej prawdziwy i technologia ta leży w zasięgu ręki, twierdzi też, że ma ona stać się motorem do nowego rozwoju gospodarczego Rosji. Czy tak sie stanie? 
 

Wyniki jego testów można obejrzeć na blogu Leonowa: link

5 komentarzy:

 1. Coś mi się nie zgadza.
  Moc (w watach) to przyspieszenie (m/s^2) nadawane kilogramowi masy.
  Tutaj mamy 10-12 g.
  Przyspieszenie ziemskie 1g to jest 9.81 m/s^2.
  Powiedzmy w przybliżeniu że 10 m/s^2.
  10 - 12 g to daje 100 m/s^2.
  Pojazd ważył 54 kg. To daje 5400 kg * m / s^2 czyli 5400 watów mocy, czyli 5,4 KW.
  A silnik podobno ma moc tylko 1KW.
  Perpetum mobile albo zapomniałem podstaw fizyki i nie potrafię liczyć.
  Dla mnie bujda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem o czym piszesz, nie znam się, ale wierzę tobie.

   Usuń
  2. Czy przyspieszenie ziemskie 9,81m/s2 nie jest dla 1 kg, a nie g?

   Usuń
  3. Przyspieszenie działa z taką samą wartością niezależnie od masy ciała. Tobie prawdopodobnie chodzi o wartość siły jaka działa na ciało, pozdro

   Usuń
 2. Nie wiem o czym piszesz, nie znam się, ale wierzę tobie.

  OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf