poniedziałek, 12 września 2016

Czy Austria dołączy do grupy Wyszehradzkiej?

Oprócz nadchodzących bardzo burzliwych wyborów prezydenckich w USA, warto jest śledzić informacje związane z wyborami w Austrii.


W grudniu tego roku odbędą się powtórne wybory prezydenckie w Austrii. Jeden z czołowych kandydatów  Austriackiej Partii Wolności (FPOe) Norbert Hofer wyraził zainteresowanie przyłączenia kraju do grupy Wyszehradzkiej. Obecnie do niej należą Polska, Czechy, Słowacja i Węgry. Na ostatnim spotkaniu w Pradze, kandydat podkreślił, że współpraca wszystkich krajów umocniłaby ich pozycję w Unii Europejskiej. 

22 maja tego roku Hofer przegrał wybory prezydenckie różnicą 31 tysięcy głosów. Jednocześnie partia z której ramienia startował zgłosiła naruszenie zasad i błędy w przeliczeniu głosów do Trybunału Konstytucyjnego. W efekcie udowodnione zostały błędy aż z 14 okręgów wyborczych. Trybunał podjął decyzję o ponownym rozpisaniu wyborów prezydenckich. Nieważne wybory w Austrii wywołały falę ogólnego oburzenia w kraju i za granicą. Różnice w ilościach głosów z danych okręgów były bardzo duże. W niektórych okręgach głosów oddanych było więcej niż zarejestrowanych obywateli.

źródło: rp.pl

4 komentarze:

 1. Tylko, że ta grupa to co bądź sojusz bez niwy, na której miałaby się budować współpraca... a piąty członek nie pomoże w jej budowie...

  OdpowiedzUsuń
 2. Wracam do tematu, bo odkryłem twór może powstać na gruzach V4, Trójkąt Sławkowski z składem Austrią na czele oraz Czechami i Słowacją.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ciekawe że to porozumienie zupełnie zostało przemilczane przez media.

   Usuń
 3. Nie takie rzeczy potrafią przemilczeć:
  - w Ulsterze reaktywował się jakiś odłam IRA
  - ruch Nuit Debout
  - teraz megastrajk w Indiach, który angażuje ok. 150 mln. osób
  - tzw. nachodźcy na granicy polsko-białoruskiej
  - oraz ostatnio taka perełka: http://www.cyberdefence24.pl/450208,ktos-probuje-dowiedziec-sie-jak-wylaczyc-internet

  OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf