czwartek, 23 lutego 2017

Odkryto życie w 50 000 letnich kryształach!

Jaskinia Kryształów, znajduje się 800 metrów pod powierzchnią ziemi w Meksyku. W Kopalnii Naica, badacze niedawno dokonali zdumiewającego odkrycia.W kopalni znajdują się ogromne kryształy, jeden z największych liczy sobie 12 metrów wysokości i waży 55 ton. Jak donosi BBC News naukowcy prowadzący badania nad tym zdumiewającym dziełem natury dokonali odkrycia, które może zmienić nasze postrzeganie biologii. Znaleziono w kryształach nowe formy życia drobnoustrojów, które nie są podobne do czegokolwiek innego przebadanego dotychczas. 

Mikroby, są uwięzione w inkluzji fluidalnych wewnątrz kryształów, są stare mogą sobie liczyć nawet 50000 lat. Zespół badaczy ożywił pobrane próbki w laboratorium. 

Należy podkreślić, że w Jaskini kryształów, temperatura powietrza zwykle oscylować wokół 58 ° C przy wartości wilgotności względnej do 99 procent z. Bez odpowiedniej odzieży ochronnej i sprzętu, przeciętny człowiek może tylko pozostać świadomym przez około dziesięć minut.

Obecnie wszystkie informacje dotyczące nowego zostały utajnione przez NASA. Ogłaszając swoje niezwykłe znalezisko na dorocznym zebraniu Amerykańskiego Towarzystwa Postępu Naukowego, Penelope Boston, szef Instytutu Astrobiologii NASA, opisała mikroby jako "Super życie".

Jak informuje prasa naukowa i nie tylko, tak naprawdę o istnieniu organizmów przystosowanych do ekstremalnych warunków wiedzieliśmy już dawno. Nie znaliśmy jednak, tak starych drobnoustrojów, które udałoby się "pobudzić do życia". Ekstremofile są spotykane na całym świecie, od otworów głębinowych, kwaśnych gorących źródeł , wewnątrz kraterów wulkanicznych , a nawet w obrębie tej samej skorupy .


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf