poniedziałek, 27 lutego 2017

Z jakich aplikacji korzystają terroryści?

Aplikacje szyfrujące dane zdobywają coraz większa popularność wśród użytkowników smartfonów. Dlaczego coraz więcej osób korzysta z nich? 



Przede wszystkim jest to forma zabezpieczenia danych ważnych i szybkiej komunikacji. Należy jednak pamiętać, że z tych samych aplikacji korzystają terroryści, ich "tajność" z miesiąca na miesiąc będzie coraz bardziej wątpliwa.


Ataki terrorystyczne spowodowały wzmożoną współprace agencji wywiadowczych na poziomie międzynarodowym. Poszczególne wywiady wymieniają się informacjami, spotykają aby razem zmniejszyć ryzyko kolejnych ataków. 
Jak wykazało śledztwo w sprawie zeszłorocznych ataków w Paryżu, terroryści komunikowali się ze sobą za pomocą popularnej aplikacji what'sup, część informacji jednak była przesyłana przez aplikację Wickr Me, która nie zapisuje danych. Przesyłane informacje znikają automatycznie z serwera zaraz po odczytaniu wiadomości. Dla śledczych wniosek był prosty. To co zostało zapisane, było formą przekazu i podpisu przez bojówkarzy ISIS działających na terenie Europy. Ważniejsze informacje, znikały w drugiej aplikacji. Rosnące zagrożenie atakami terrorystycznymi pokazuje, że nie jesteśmy w stanie kontrolować przepływu informacji jaki ma miejsce. Dlatego możemy się spodziewać utrudnienia w dostępie do aplikacji. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf